יום חמישי , 14 ינואר 2021
ראשי » אופני הרים » אופניים חשמליים …לשטח?
אופניים חשמליים לשטח? כבר לא הזיה מקליפורניה

אופניים חשמליים …לשטח?

דן האנברינק (Hanebrink) זכה – בין היתר – שש פעמים בתואר האליפות הלאומי בארה"ב ברכיבת אופני הרים. הבחור שם לו כמטרה לייצר אופניים בעלי מנוע עזר חשמלי, קרי: ניתן הן לדווש, הן לשלב בין כוח הרגליים לכוח החשמל והן לנוע על טהרת החשמל בלבד. אבל, כאלו יש לא מעט לכן מעניינת הגדרתו את הפרויקט כ"תחליף לטרקטורון או טנדר ולאו דווקא לאופניים" ואף יותר מכך – התוצאה המופיעה כאן.

דן האנבריק לי יצירתו. מכלולי ההעברה הנם מבית שימאנו. החישוקים והצירים הנם מתוצרת עצמית

מנוע בהספק 600 ואט ממוקם במרכז השלדה, מעל לפדאלים. המנוע ניזון ממצבר ליתיום-אייון 10 אמפר/שעה המספיק לפעולה רציפה של שעה אחת לפחות – אם השימוש נעשה על טהרת החשמל בלבד. זמן הטעינה אורך כשלוש שעות. המצבר/סוללה מותקנים מאחורי הרוכב, מעל לגלגל האחורי, על מנשא מאסיבי.

המנשא מיועד להוביל מטען במשקל של עד 45 ק"ג ועד 5 סוללות – מה שמגדיל את טווח הנסיעה על חשמל בלבד לכדי 5 שעות בהחלט מרשימות. באמצעות גיר עם 14 הילוכים המוחלפים כמו באופניים רגילים ניתן להשיג מהירות של עד 32 קמ"ש – על טהרת החשמל בלבד. לטענת האנברינק ניתן להשיג מהירויות גבוהות משמעותית אם מצרפים למאמץ את כוח הרגליים, עם שימוש נכון בבחירת ההילוך ובתזמון – עד 55 קמ"ש לפחות. האופניים שוקלים מקסימום 36 ק"ג – עם 5 סוללות על המנשא – בין היתר הודות לשימוש באלומיניום תעופתי ושימוש בקרבון, למשל בכידון, מוט המושב ועוד. הבלמים כוללים דיסק קדמי ואחורי המופעלים הידראולית. צמיגי הבלון הם במידה 20×8 אינץ' והנם ללא פנימית.

הצמיגים הרחבים נועדו לאפשר ניידות קלה יחסית גם בחול עמוק או בשטח קשה לעבירותהאופניים החשמליים של האנבריק אינם זולים מחד – החל ב-5,500$ – ואמנם במחיר הזה תמצאו לא מעט אופני הרים משובחות בארה"ב, רק שבהם תיאלצו לדווש את כל הדרך בעצמכם…

האנברינק אכן מייעד את אופניו כחלופה לכלי תחבורה – אוטו, טנדר, טרקטורון וכו' – איתו ניתן להתנייד כמעט לכל מקום, לבצע קניות במכולת, לקפוץ לעבודה דרך הפקקים ובסופי השבוע לנוע בשטח קשה וקיצוני, כמו עם אופני הרים שנועדו לפנאי בלבד. בשלב זה נמצאת החברה הצעירה בחיפוש אחר סוכנים כמו גם שיטות ייצור המוניות יותר. המייסד מבטיח ליין דגמים מורחב ותחילת שיווק כבר בתחילת השנה הבאה (2011).

צפו גם בזה

כשפחות זה בעצם יותר

תקלה מכאנית הביאה אותי לרכוב כמה ימים על ספשילייזד Levo SL - וגיליתי ש"לייט" פעמים רבות עדיף

One comment

  1. נראה מעניין,המחיר אכן לא זול!,והן נראות די כבדות ל 45 ק"ג,הגלגלים האלה הרחבים מראים כי הסחיבה של האופניים לא קלה לתמרון.

    אבל בהצלחה,כל עוד זה ירוק זה מכניס צבע לחיים הטובים שלנו 🙂
    נורא אשמח גם לראות כאלה נוסעות ברחבי הארץ,למרות שאנשים לא כל כך יאהבו את המחיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

eighteen + eighteen =