יום רביעי , 10 אוגוסט 2022
ראשי » אופני הרים » הוט אפיק ישראל – סיכום התחרות
זינוק מושלם ליום האפיק האחרון. צילום: תומר פדר
זינוק מושלם ליום האפיק האחרון. צילום: תומר פדר

הוט אפיק ישראל – סיכום התחרות

צילומים: תומר פדר, רונן טופלברג, אלון רון, ליאור דיין, אלמוג חלילי

מערכת רנר סקנר  www.runnerscanner.com

 

הסטייג' השלישי והקצר של 2015Hot epic israelחתם באופן חד וחלק את ניצחונם הגדול של צמד הדרום אפריקאים Erik Kleinhans  ו- Nico Bell.

לאחר יום קשה במיוחד ולילה יבש, קיבלו הרוכבים  סטייג' סיום עם מסלול קצר יחסית שכלל 68 ק"מ עם 1230 מטר עבים של טיפוס. הרוכבים יצאו מכפר הרוכבים בקיבוץ דליה במגמה כללית של ירידה על דרכים רחבות וסינגלים לכיוון העמק. ממנה עברו לסיבוב מתיש במישורי השדות של עמק יזרעאל, משם לאזור משמר העמק וסינגלי עין השופט , עם קינוח  בצורת עלייה קשה חזרה לכיוון כפר התחרות. הסטייג' אמנם לא הוגדר כקשה במיוחד, אך כסטייג' סיום הוא מהווה את הצ'אנס האחרון  לשנות מיקומים כללים ומשרה אווירת לחץ בקרב המתחרים.

עם פער של כ-8 דקות בתוצאה הכללית בין המובילים מדרום אפריקה לבין הבאים אחריהם, נפתח הסטייג  השלישי בקצב רצחני של דבוקת המובלים הכללית. קטע ירידה טרשי ואגרסיבי לכיוון העמק גרם לתקלות ופנצ'רים רבים בפלטון, והפריד את צמד הדרום אפריקאים ביחד עם חיימי ו UWE מהפלוטון המוביל. הקטע המהיר והמישורי בשדות העמק גבה פנצ'ר מ  Bell ו- Kleinhans ונתן לחיימי ובן זוגו יתרון מסוים. לקראת נקודת ההאכלה השנייה כ- 46 ק"מ מהזינוק, סגרו הדרום אפריקאים על הזוג האוסטרי ישראלי, כאשר הפער בין הרביעה המובילה לפלטון כבר עומד על כ-8 דקות בשלב זה. קטע סינגלים ארוך ועליה קשה מכיוון משמר העמק חזרה לכפר התחרות יצר הפרדה בין שני הזוגות המובלים, והביא את צמד הפייבוריטים מדרום אפריקה ראשונים לקו הסיום ולניצחון כללי מובטח. שלומי חיימי ו UWE שהגיעו שתי דקות אחריהם, מסרו על קו הסיום "נתנו את כל מה שנשאר לנו ברגליים על מנת להחזיר את הכבוד מהסטייג הקודם, אך הדרום אפריקאים היו חזקים ונחושים יותר. במקום השלישי בפער של 10 דקות מהמנצחים, חצו  את קו הסיום גיא ניב ושותפו  Balisiאשר הפגינו עוד יום של  נחישות ותצוגת רכיבה מרשימה.

את מקצה הנשים סיימו ראשונות Anne Terpstra ו   Karen Brouwer  מהולנד מספר דקות לפני   Mariske Strauss ו-  Cherie Vale מדרום אפריקה מנצחות הסטייג' הקודם. את שלישית המנצחות סגרו  שוב Muller  Majlen Luisa הגרמניה יחד עם מורן תל-פז הישראלית.

בקטגוריית הזוגות המעורבים נשמרו התוצאות של שני הסטייג'ים הקודמים, כאשר עומר שפירא ואיתמר דשא גרפו את הניצחון השלישי ברציפות בעוד תצוגת רכיבה מרשימה. אחריהם כמו בשני הסטייג'ים הקודמים בני הזוג Boettger מאוסטריה, ואת שלישית המנצחים סגרו טל אלון ואהוד אמיתי.
בקטגוריית המאסטרס גם היום לא נרשמו דרמות מיוחדות, כצפוי היו אלה ליאור זך-מאור וגלי רונן שהגיעו  לקו הסיום בזמן כללי מעולה, והבטיחו בפעם השנייה ברציפות את הניצחון הכללי בקטגוריה.

תוצאות הסטייג' השלישי:

בקטגוריית הגברים, ניצחו כאמורErik Kleinhans  ו- Nico Bell מדרא"פ, אחריהם כאמור שלומי חיימי ו Hochenwarter  Uwe, ובמקום השלישי הצמד גיא ניב ו- Blasi  Johannes הגרמני.

בנשים ניצחו את הסטייג, Anne Terpstra ו   Karen Brouwer  מהולנד אחריהן Mariske Strauss ו-  Cherie Vale מדרום אפריקה, ובמקום השלישי Muller  Majlen Luisa הגרמניה יחד עם מורן תל-פז הישראלית.

גם בזוגות המעורבים לא נרשמו שינויים בתוצאות, עומר שפירא ואיתמר דשא שוב גרפו את הניצחון, אחריהם בני הזוג Boettger מאוסטריה ואת שלישית המובילים סגרו טל אלון ואהוד אמיתי.

בקטגוריית המסטרס נשמרו תוצאות הסטייג השני, ראשונים סיימו גלי רונן וליאור זך מאור, אחריהם אליוט שרמן ושביט כוכבי, כאשר את השלישיה סוגרים שוב גיא באומל ודן זיגמונד.

את קטגוריית הגרנד מאסטרס, ניצחו אורן אוזרד ועמוס גרי ששמרו על מיקומם בפסגה, אחריהם בקיזוז זמנים מרשים מאתמול, ארז וייסברוד ואברהם זמיר ובמקום השלישי יששכר וישנייה ורפאל פרחי.

מנצחים כללים Hot Epic Israel 2015:

קטגוריית הגברים:

  1. Erik Kleinhans  ו- Nico Bell,Team Recm  ,דרום אפריקה
  2. Sönke Wegner ו- Benjamin Joerges , world of mtb, מגרמניה
  3. רועי גלודשטיין וגיא שגיב, Team HOT, ישראל

 

קטגוריית נשים:

  1. Mariske Strauss ו-  Cherie Vale , Novus OMX Pro Team, דרום אפריקה
  2. מורן תל-פז ו-Muller  Majlen Luisa, M&M, ישראל גרמניה
  3. Selene Yeager ו- Rebecca Rusch,Niner, ארה"ב

 

קטגוריית הזוגות המעורבים:

  1. עומר שפירא ואיתמר דשא, OMI, ישראל
  2. Andrea Boettger ו- MarcBoettger, r2-bike.com, אוסטריה
  3. טל אלון ואהוד אמיתי,  Cycle Turtles, ישראל

קטגוריית מאסטרס:

1.גלי רונן וליאור זך מאור,  TREK-ZONE3, ישראל

2. נעם שילר ואנג'לו דה-וארולי, Team Bike Way, ישראל

3. גיא באומל ודן זיגמונד, GR13, ישראל

קטגוריית גרנד מאסטרס:

1.עמוס גרי ואורן אוזרד,  uzradgery, ישראל

2. ניר פינקלשטיין ויוסי פוקר, ישראל

3. ארז וויסברוד ואברהם זמיר,  Team ארז רמי, ישראל

 

“HOT אפיק ישראל” מהווה מפעל הנצחה לגיורא צחור, מפקד ובכיר במוסד, שנהרג בתאונת דרכים באחד מאימוני הבוקר, בעת שרכב על אופניו. עמידה באתגרים מיוחדים, מקצועיות, אהבת ישראל והטבע היו אבני דרך שסללו את נתיב חייו. גל צחור, בנו של גיורא ויזם ומנהל התחרות, בילה עם אביו בלא מעט באתגרים דומים בחו"ל, והשניים תמיד תכננו להביא אירועים דומים לארץ.

לחזון התחרות התגייסו נותני חסות רבים, וביניהם: הHOT מערכות תקשורת, TREK, סובארו, קק"ל ,איגוד האופניים בישראל, DAA Sport Marketing, Shimano, HIGE5, מריו סנטר, רומח, FUNKIER, Rudy Project, קיבוץ דליה וזהר בדשא.

צפו גם בזה

סובארו פורסטר STI

עם מנוע טורבו, מתלים מכוילים, צמיגי כביש וקבינה מהודרת הרבה יותר. סובארו יפן חושפת גרסת פורסטר STI שרירית ומעוצבת של הפורסטר שאנו מכירים. מתי יהיה אצלנו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.