יום רביעי , 27 מאי 2020
ראשי » חדשות » ה-CIA פורץ למחשבי מכוניות
וויקיליקס חושפת מסמכים המעידים כי ה-CIA בדרך דרכים לפרוץ את אבטחת הסייבר במכוניות - האפשרויות מטרידות למדי. צילום אילוסטרציה: לנד רובר
וויקיליקס חושפת מסמכים המעידים כי ה-CIA בדרך דרכים לפרוץ את אבטחת הסייבר במכוניות - האפשרויות מטרידות למדי. צילום אילוסטרציה: לנד רובר

ה-CIA פורץ למחשבי מכוניות

רוני נאק

הבוקר נחשפו יותר מ-8,000 מסמכים על ידי וויקיליקס החושפים את פעילות הסייבר הנרחבת של סוכנות הביון המרכזית של ארה"ב. לצד אגירת נקודות חולשה ודרכי פריצה לטלפונים ניידים עם מערכות אנדרואיד ואייפון, פענוח הקידוד של אפליקציות כמו וואטסאפ, השתלטות על טלוויזיות חכמות כדי להאזין לשיחות בדירות אותנו מטרידה ההתעניינות של ה-CIA בפריצה למכוניות.

תחום הגנת הסייבר ברכב הולך ותופס תאוצה וחשיבות ככל המכוניות סביבנו הופכות לממוחשבות יותר ומקושרות יותר. ויש חברות ישראליות רבות העוסקות ומובילות את התחום וכבר שמענו על יותר מיצרנית רכב אחת אשר ביצעה ריקולים כדי לעדכן את ההגנה מפני התקפות סייבר (פיאט וקרייזלר למשל).

אבל המסמכים שחשפה וויקיליקס מגלים (אם הם אכן אמיתיים) כי ה-CIA בחנה דרכים שבהן תוכל לפרוץ למערכות של מכוניות באופן שאפשר יהיה להשתלט עליהן ואף לגרום להן לתאונה תוך כדי יצירת "חיסול ממוקד" ללא שרידים למז"פ שיימצאו אח"כ. חלק מהמסמכים מציינים אמצעים בעלי פוטנציאל לשימוש מסוכן ואחד מאלו אף מציין במפורש את בחינת הדרכים שבהן אפשר להשתלט מרחוק על מכוניות ומסחריות על ידי פריצה למערכותיהן.

צפו גם בזה

מפעל מכוניות פולקסווגן

VW מפסידה בתיק מרכזי

60,000 תובעים בגרמניה יקבלו פיצויים - פרשת דיזלגייט לא מרפה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

20 − 12 =