יום ראשון , 24 אוקטובר 2021
ראשי » חדשות » חדשות: משרד התחבורה מעדכן את כשר הגרירה
משרד התחבורה מצמיד את כשר הגרירה לתקן האירופאי ולהוראות היצרנים. הללויה! צילום: crickettrailer
משרד התחבורה מצמיד את כשר הגרירה לתקן האירופאי ולהוראות היצרנים. הללויה! צילום: crickettrailer

חדשות: משרד התחבורה מעדכן את כשר הגרירה

מערכת שטח

כמה משקל הרכב שלי יכול לגרור? אחרי שנים ארוכות שבהן כלי רכב השוקל מתחת ל-2,200 ק"ג הורשה לגרור נגרר במשקל שאינו עולה על 750 ק"ג – למרות שיצרן הרכב מאפשר לו לגרור משקל גדול מזה – יצאה לאחרונה הוראת נוהל חדשה (בתחילת מאי) אשר מגדירה מחדש את אופן החישוב של כשר הגרירה של כלי רכב מקבוצות N1, N2 M1 וגרורים O1 ו-O2.

לפי הוראת הנוהל החדשה כשר הגרירה למכוניות שנרשמו אחרי ה-1 לאפריל 2008 (השנה בה בוטל רישום "שנת היצור" ברשיון הרכב) והרכב עומד בתקן האירופאי – כשר הגרירה יהיה כשר הגרירה שקבע היצרן.

להצעת המחיר הטובה ביותר לרכב חדש!

מבחן רכב ניסאן קשקאי

במכוניות שנרשמו לפני ה-1 לאפריל 2008 כשר הגרירה ייקבע על ידי מעבדה מוסמכת בארץ בהתאם למדיניות הקודמת לפי נוסחאות המתבססות על משקלו הכולל של הרכב חלקי קבוע הנתון מראש.

הוראת נוהל קביעת כושר גרירה ברכב מסוג N1 N2 M1 עדכון מאי 2015

הוראת הנוהל מפרטת במדויק את התהליך שבו משרדי הרישוי, יבואני הרכב, מתקיני הווים ויצרני/יבואני הגרורים צריכים לעבור כדי ליישר קו עם התקנות הנ"ל. העדכון של כשר הגרירה יאפשר גרירת גרורים כבדים יותר מבעבר – בהתאם למגבלות שקבע יצרן הרכב ולא לפי נוסחה מיושנת שכבר לא תקפה שנים רבות.

והגורר הטוב ביותר הוא:

צפו גם בזה

440 ק"מ ל-MG ZS החשמלית המעודכנת

ה-ZS החשמלית של MG עוברת מתיחת פנים עמוקה למדי. 440 ק"מ ל-MG ZS החשמלית המעודכנת (טווח רשמי) חזית חדשה עם לוק "חשמלי", לוח מחוונים דיגיטלי וממשק חדש

3 comments

  1. תודה כל הכתבה
    איפה אני יכול למצוא פירוט של כושר הגרירה של הרכב שלי?

    • הנתון אמור להופיע ברשיון הרכב – במידה ולא פנה לחטיבת השירות של היבואן

  2. סמי ביטון

    שלום.ייש לי קראוון שהמשקל שלו טונה וחצי ורשום לי ברשיון שצריך להיגרר על ידי רכב ששןקל 2880 קילו פניתי למשרד התחבורה ולמשטרת התנועה והם אמרו שלא צריך להתייחס למשקל הרכב אלא לרכב שיכול לגרור 1500 קילו ללא התייחסות למשקל הרכב.האים זה בסדר ואיך אני פותר את זה מול שוטר תנועה שמבקש מסמכים.תודה מראש אם תוכלו ליצור קשר ולהסביר לי.0504227517

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *