יום ראשון , 5 יולי 2020
ראשי » מגזין » מרוץ אופנועים אנדורו סיום העונה

מרוץ אופנועים אנדורו סיום העונה

כתבה וצילמה – כפרה (עדי שפרן)

שבת לפנות בוקר יצאנו לדרך צפונה לנעורה, בדרך הנופים משתנים מלווים באורות השחר ובזריחה. מעלינו מרחפים כדורים פורחים שמתמזגים עם השדות שמסביבנו.

מרוץ אופנועי האנדורו סיום עונת 2013 / 2014 בסגנון ספיישל טסט יוצא לדרך!

70 רוכבים נרשמו למרוץ האחרון ולאט לאט מגיעים עם ציודם ומשפחותיהם לאזור, מתחילים את שלב ההרשמה והבידוק הטכני, חלקם אף יוצאים לעשות סיור מקדים בשטח שיתברר מאוחר יותר כשטח לא קל ופשוט לרוכבים ולאופנועים.

הבוקר מתאחר ומסביב מתחיל להתאסף קהל הצופים והמעודדים, רחבת החניה מתמלאת לאיטה. המארגנים הבטיחו פסטיבל מוטורי ואכן התקיים! מציגים פרסו את עמדותיהם עם שלל מוצרים ומבצעים, מעגל מתופפים קיבץ סביבו את אוהדיו ואין כמו מרוץ שיש בו הרבה קהל שמחייך ונהנה מתוכן נוסף.

שריקת הפתיחה בשעה 10:00 בדיוק ניתנה, הרוכבים מוזנקים על ידי ירון גולדשטיין ודרור קוטלי אך אט אט מגלים כי ישנם רוכבים שאינם מסיימים את ההקפה הראשונה בשל תקלות טכניות בכלים, אלו שממשיכים נותנים בגז ונעלמים בין עצי היער.

"הקרב" על המקומות הראשונים מתחיל להיות קשה והמתח רב, הכל עניין של שניות וטכניקת רכיבה נכונה בשטח, הרוכבים מצמצמים פערים אך הצמצום גובה כוחות הן מהרוכבים עצמם והן מהאופנועים.

רוכבים מתחילים להיות מותשים, הסלעים והשבילים "מתנפלים" עליהם וחלקם מוצאים את עצמם בפיטס מותשים ולא יכולים להמשיך, תיקוני תקלות זריזות מחזירות למסלול אך לא לכולם שופר המזל והם אינם מסיימים את המרוץ.

בקטגורייה מקצועית E1 יוצאים לדרך 5 רוכבים אך רק אחד מסיים – תומר שפירא שגם ביצע את ההקפה המהירה ביותר במרוץ – 6:53.021 דקות.

 בקטגורייה מקצועית E2 יוצאים לדרך 4 רוכבים, נמרוד חמו (מזל טוב ליום הולדתך) מסיים במקום הראשון, דרור כהן במקום השני ויוני לוי במקום השלישי.

 בקטגוריה מקצועית E3 יוצאים לדרך 2 משתתפים, תומר שמש שמסיים במקום הראשון והיחיד.

 בקטגורייה עממית C1 יוצאים לדרך 11 רוכבים, 7 מתוכם מסיימים את המרוץ, דן וייס מסיים במקום הראשון, דוד הדר במקום השני, יואב שפירא מסיים במקום השלישי.

 בקטגורייה עממית C2 יוצאים לדרך 5 רוכבים, טל איזנבנד מסיים במקום הראשון, רפאל קבסא מסיים במקום השני, אריה ברנשטיין מסיים במקום השלישי.

 בקטגורייה עמיית C3 יוצאים לדרך רק 3 רוכבים, במקום הראשון שגיא שוורץ, במקום השני עדי לוי, במקום השלישי אייל ברלה.

בקטגורייה מתחילים יוצאים לדרך 17 רוכבים אך עד מהרה רבים מהם פורשים, חלקם אף לא מסיים את ההקפה הראשונה, יובל גוטמן במקום הראשון, יואב מאור במקום השני, רותם אפלבאום במקום השלישי.

 בקטגורייה סניורים יוצאים לדרך 6 רוכבים, נדב לוגסי שרק חזר מהמרוץ ביוון וכבר עלה על המסלול בגלבוע במקום הראשון, עמית גול במקום השני, צחי ידן במקום השלישי.

 

סוף עונת מירוצי האנדורו בגבעת המורה. צילום: כפרה - עדי שפרן
סוף עונת מירוצי האנדורו בגבעת המורה. צילום: כפרה – עדי שפרן

בשעה 13:30 עולים למסלול מקוצר קטגוריית הג'וניור שמבצעים 5 הקפות והסופר ג'וניור מבצעים 4 הקפות נעזרים בהורים ובמלווים תומכים וממרוץ למרוץ מספר הרוכבים המשתתפים רק גדל – כל הכבוד!!!

בקטגורייה ג'וניור מוזנקים 6 רוכבים ובמקום הראשון גב סלע, שמבצע את ההקפה המהירה ביותר בזמן של 2:25.704 דקות, במקום השני טל בירנבאום ובמקום השלישי נועם דדון.

 בקטגורייה סופר ג'וניור מוזנקים 7 רוכבים ובמקום הראשון גיל זרקו, מקום שני יובל פינק רייזמן ובמקום השני סוף סלע.

תודות חשובות תמיד:

למתחרים שנרשמים ורוכבים בכל מרוץ, למשפחות שתומכות ומשקיעות המון, לקהל הנהדר שמגיע ומעודד, לנותני החסות, למפיק האירוע – נעם היימן האחד והיחיד וצוות באחה ישראל, על מדידת הזמנים מנצח רז היימן שיוצא להתחרות ב 1.6.14 באוסטריה הפעם על גבי אופנוע במרוץ הארצברג, בהצלחה!!! קריינות – ערן אביבי התותח שהפעם צרף את דורון וינטר לספר ולשחזר את חוויותיו מהמרוץ האחרון ביוון, לוועד העמותה שבראשו עומד, בועט ודוחף כמו שצריך אילן עזרא.

לזמני המרוץ – אתר תנועה מדידת זמנים

צפו גם בזה

הונדה גאז היברידית

הונדה מתעוררת?

טלטלה בהונדה. תכנית להשקעה מסיבית בפיתוח אמורה להחזיר את הונדה למרכז הזירה. מחקר ופיתוח מתמזגים לתוך החברה – חילופי כוח אדם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

13 − 10 =