יום חמישי , 4 יוני 2020
ראשי » חדשות » סופה 3 לצה"ל
סופה 3

סופה 3 לצה"ל

מפעל תעשיות רכב נצרת, מסר אתמול (ג') לצה"ל את ג'יפ "סופה 3" הראשון, על פי תוכנית הצטיידות של צה"ל לרכישת כ-500 ג'יפים לשנתיים הקרובות, ממפעלי תעשיות רכב בנצרת.

סופה 3

טכס מסירת ג'יפ סופה 3 ראשון לצה"ל, התקיים אתמול (ג') במפעל תעשיות רכב בנצרת, במעמד מנכ"ל משרד הביטחון , אלוף במיל' מר אהוד שני, חיים רובין ראש רחט"ל, נציג קרייזלר מר ג'ו חמסרור מנכ"ל הפעילות הבינלאומית של חברת קרייזלר, יצרנית הג'יפ וצבי נטע, בעלים של קבוצת מכשירי תנועה, חברת האם של תע"ר.

ג'יפ סופה 3 הוא פרי פיתוח משותף של צה"ל, חברת קרייזלר ומפעל תעשיות רכב נצרת. הסופה 3 הוא כלי רכב המבוסס על שלדת רנגלר מחוזקת ומכלולים משופרים לשימושים צבאיים. לסופה 3 כושר העמסה של 1,053 ק"ג והוא מיועד ל- 5 נוסעים. על הנעת הכלי אחראי מנוע 2.8 ליטר דיזל VM, עם הספק של  156 כ"ס , ומומנט 40.8 קג"מ. המנוע משודך לתיבה אוטומטית. לשם הרווית הצימאון במהלך הנסיעה מצויד הסופה 3 במיכל דלק של 85 ליטר.

בסופה 3 הותקנו גם מערכות בהתאם לדרישות הצבא כגון מערכת קשר, מערכת חשמל 24 וולט , מיזוג אוויר וצמיגים מיוחדים, וכן נשם אויר חיצוני (שנורקל) שמאפשר לג'יפ צליחת מעברי מים ומונע אבק במנוע, ווי גרירה/משיכה קדמיים ואחוריים הנותנים לג'יפ אפשרויות גרירה וחילוץ, תאורת לילה ומערכות צבאיות מסווגות. מערך מתלים חדש אמור להקנות לרכב מרווח גחון גדול שיאפשר עבירות טובה בכל תנאי השטח ומנגד, יאפשר גם יציבות טובה במהירויות של עד 130 קמ"ש.

צה"ל אישר את ההצטיידות בג'יפ סופה 3 לאחר שעמד בהצלחה בסדרת ניסויים ארוכה ביחידות שונות. עד היום ייצר מפעל תעשיות רכב נצרת מעל 100 ג'יפי סופה 3.  בשנתיים הקרובות מתוכננים להרכבה 500 ג'יפים, במגוון דגמים , עבור צה"ל. שווי העסקה כ-40 מיליון ש"ח.

הסופה 3 תוצע על ידי תע"ר במספר גרסאות בהתאם ליעוד הכלי, בניהן גרסת חמישה נוסעים בעלת מרכב פתוח לסיור, מרכב סגור וממוזג (לחמישה נוסעים גם כן) וגרסה ממוגנת כנגד ירי ומטענים. גרסה נוספת עתידה לשרת את כוחות משמר הגבול, שבשל אופי הפעילות יזכו במרכב בעל גג מוגבה לשם הגדלת חלל הפנים. בעתיד מתוכננות גרסאות נוספות בהתאם לדרישה ולמשימות השונות. בשלב זה, בעיקר בשל שיקולי עלות גבוהה, לא מתכננים בתע"ר גרסה אזרחית.

 

 

 

 

צפו גם בזה

פותח ב.מ.וו סדרה 5 חדשה

BMW מעדכנת דגמי ליבה

ב.מ.וו סדרה 5 ו-ב.מ.וו X2 מקבלים עדכונים עמוקים של אמצע חיי הדגם

One comment

  1. כלהכבוד! עלו והצליחו!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

11 − seven =