יום ראשון , 22 מאי 2022
ראשי » חדשות » 5 כוכבי בטיחות ליונדאי טוסון וגם ל-איוניק 5
יונדאי איוניק 5 החשמלית מקבלת 5 כוכבי בטיחות. צילום: יונדאי

5 כוכבי בטיחות ליונדאי טוסון וגם ל-איוניק 5


בסבב מבחני הריסוק האחרונים של EURO NCAP התקבל ציון מירבי של 5 כוכבים לשני דגמי יונדאי. הראשון שבהם הוא הטוסון הכל-חדש ששיווקו החל אצלנו באביב והשני איוניק 5 הכל-חשמלית שמבחן הריסוק הטוב מבחינתה מסמן אבן דרך חשובה עבור יונדאי.

מכוניות שעוברות את מבחני NCAP צריכות להיבחן בקטגוריות הבאות: הגנה על נוסע בוגר, הגנה על ילדים, הגנה על משתמשי דרך פגיעים (הולכי רגל ורוכבי דו"ג) ופעולת מערכות הסיוע והבטיחות האקטיביות. לפי NCAP היונדאי טוסון החדש הצטיין במיוחד בהגנה על נוסעים בוגרים וילדים. האיוניק 5 הצטיין בפרמטרים האלה וגם באופן המצוין בו תפקדו מערכות הסיוע האקטיביות.

• מבחן דרכים יונדאי טוסון החדש

דגמי יונדאי מצוידים במערך של סיוע לנהג ובטיחות אקטיבית. זאת בנוסף לשבע כריות אוויר שאחת מהן ממוקמת בין הנהג לנוסע שלידו כדי לשפר עוד יותר את הבטיחות והפחתת הנזק אם מתרחשת תאונה. חבילת הבטיחות האקטיבית כוללת עתה גם (עשויה להשתנות לפי חבילת האבזור) ניטור שטח מת, התראה ותיקון משטח מת. סייען מורחב יותר מייעל את פעולת בקרת השיוט האדפטיבית עם שמירה מדויקת יותר על המרחק מהרכב לפנים, מהירות הנסיעה ושמירה על נתיב הנסיעה. בגרסאות המצוידות ב-BVM מוקרנת על לוח המחוונים תמונת השטח המת בוידאו חי כאשר מופעל איתות. בנוסף יש גם בלימת חירום אוטונומית כדי למנוע פגיעה או לצמצם תוצאותיה במטרה להגן על משתמשי דרך פגיעים כמו רוכבי אופניים והולכי רגל.

גם רב המכר יונדאי טוסון מקבל 5 כוכבי בטיחות. צילום: יונדאי

יונדאי טוסון החדש והאיוניק 5 החשמלית אינם הדגמים היחידים של יונדאי עם דירוג בטיחות מירבי ב-Euro Ncap לצידם זכו בחמישה כוכבי בטיחות גם i30, יונדאי KONA, סנטה-פה ורבת המכר איוניק שכולנו מכירים.

אודות Euro NCAP

הגוף מקיים מבחני ריסוק ובטיחות לכלי רכב חדשים המגיעים לשוק האירופאי במטרה לספק לכם, רוכשי הרכב, הערכה מציאותית ועצמאית של הבטיחות בדגמי הרכב הפופולריים ביותר שבשוק. הגוף נוסד בשנת 1997 ונהנה מגיבוי של מדינות החברות ב-EU, חברות ביטוח וצרכנות ועוד. EuroNCAP הפך במהירות לגוף שמניע ומעודד את תעשיית הרכב לשפר את הבטיחות של המכוניות לטובת כל משתמשי הדרך. 

צפו גם בזה

מקצרים את החשבונות

לא רק אוויר נקי – יותר ויותר מכוניות חשמליות חדשות יוצרות מציאות תחזוקה חדשה וזולה בנוסף לשחרור מלא מתדלוקים ואגרות מופחתות. תחשבו רחב, תחשבו "עלות בעלות כוללת"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.