יום ראשון , 31 מאי 2020
ראשי » חדשות » פריצת דרך? טעינה מלאה ב-10 דקות!
טנדר חשמלי בטעינה
אטליס טנדר חשמלי עם 10 דקות טעינה מ-0 ל-100% טעינה. צילום: ATLIS

פריצת דרך? טעינה מלאה ב-10 דקות!

רוני נאק 

טנדרים לשור הרכב האמריקאי זה לחם וחמאה. ולאו דווקא הטנדר הפוסט-אפוקליפטי של הנביא מסאק (אפילו שבדרכו הווירדית הוא חזה את האפוקליפסה שהכניסה את כולנו למעצר בית) – אלא יותר טנדרים של עבודה אמיתית כמו שהפאלחים של ארה"ב צריכים ורבים אחרים – אוהבים. הכוונה היא כמובן לטנדרים חשמליים. ובכן בין כמה וכמה חברות וסטראטאפים המפתחים בימים אלה טנדר עבודה חשמלי אפשר למצא את ATLIS הממוקמת באריזונה.

פלטפורמה מודולארית של אטליס חשמלית
ATLIS – פלטפורמה מודולארית לכלי עבודה חשמליים. צילום: ATLIS

וגם אם מן החוץ הטנדר של אטליס – הנקרא לקונית XT PICKUP TRUCK – נראה כמו כל טנדר אמריקאי מהעשורים האחרונים, התוכן שונה למדי. בניגוד למפתחים ויצרני רכב חשמלי אחרים, האנשים באטליס הבינו שמצבר אשר צריך לשמש לתחבורה ובעיקר בכלי עבודה שמועמס, גורר ובאופן כללי עובר התעללות, צריך להיות בעל תכונות אחרות. גם מכיוון שבעסקים זמן זה כסף – ותראו לי קבלן אחד שיכול באמצע היום להתחבר לשעה לטעינת הטנדר שלו. בשורה התחתונה הם הבינו שהיצע המצברים שיש היום, אשר פותח מיישומים של מכשירי אלקטרוניקה, לא מסוגל לתת מענה לתחבורה.

אז הם פיתחו תאים שלדבריהם מסוגלים לספק טעינה סופר-מהירה, בעלי יכולת קירור מאד חזקה, בעלי פרופיל נמוך שיהיה קל לשלב בכל ארכיטקטורה של רכב חשמלי ושתהיה מסוגלת להתמודד עם פריקה וטעינה חוזרים ועמוקים. איך בדיוק זה עובד (ראו אזהרת גיקים לפניכם) בסרטון הזה:

 

צפו גם בזה

מיני קופר חשמלית

מיני קופר חשמלית החל ב-239 אלף שקלים

אחד האייקונים הקטנים אך הוותיקים של עולם הרכב מקבל מערכת הנעה חשמלית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

9 + 1 =