יום שישי , 27 מאי 2022
ראשי » חדשות » אאודי מעשירה את דגמי הפנאי
Audi RS Q8 - הכי קרוב ללמבורגיני אורוס. המחיר 1.182 מיליון שקלים. צילום: אאודי

אאודי מעשירה את דגמי הפנאי


רוני נאק

מצ'מפיון, יבואנית אאודי לישראל, נמסר כי החל השיווק של שתי גרסאות חדשות של רכבי הפנאי שלה.

Audi Q5 TFSI e – מהדורה היברידית נטענת של רכב הפנאי Q5 חסכוני בדלק ומחיר של 399 אלפי שקלים. צילום: אאודי

האחד הוא גרסה היברידית-נטענת או PHEV של אאודי Q5 – רכב הפנאי הבינוני. במחיר של 399,000 שקלים תקבלו קוקפיט ווירטואלי, חלון שמש פנוראמי, פנסי LED בחזית ומאחור, בקרת אקלים עם 3 איזורים, דלת תא מטען חשמלית, מסך מולטימדיה 8.3 אינץ' וחישוקי גלגל 19 אינץ' בעיצוב ייחודי לגרסה.

Audi Q5 TFSI e – חבילת אבזור ייחודית לגרסה ההיברידית. המחיר 0.399 מיליון שקלים. צילום: אאודי

מבחן דרכים אאודי Q5

מערכת ההנעה מכילה מנוע 2.0ל' טורבו עם תפוקה של 252 כ"ס ו-37.7 קג"מ ואליו מצטרף מנוע חשמלי לתפוקה משותפת של 295 כ"ס ו-46 קג"מ. ההנעה כפולה דרך תיבת הילוכים כפולת מצמדים עם 7 הילוכים. על פי המפרט של אאודי Q5 היברידית, יש לרכב טווח נסיעה חשמלי של עד 42 ק"מ וצריכת דלק משוקללת של 2.5 ליטר ל-100 ק"מ. למערכת החשמלית יכולת טעינה מוגבלת של עד 7.4 קו"ט וזה אומר עד שבע שעות טעינה משקע ביתי או שעתיים וחצי משקע 16A תעשייתי (נתוני יצרן).

Audi RS Q8 – מפלצת קסומה עם 600 כ"ס ותאוצה של 3.8 שניות ל-100 קמ"ש. צילום: אאודי

 הגרסה השניה של אאודי מעט פחות סופרת את הליטרים הלוגם מנוע בנזין v8 כפול מגדשי-טורבו. מדובר ב-RSQ8 – גרסת השרירים (והדבר הכי קרוב שתוכלו כרגע לקנות ללמבורגיני אורוס) של אאודי Q8 שגם ככה אינו קוטל קנים. בעבור העברה מהירה של 1.182 מיליון שקלים תקבלו מפלצת עם 600 כ"ס ו-82 קג"מ. הכוח עובר לכל ארבעת הגלגלים דרך מערכת קוואטרו אקטיבית המנתבת את הכוח באופן דינאמי בין הגלגלים על פי הצורך עם ברירת המחדל לגלגלים האחוריים כדי לשפר את החוויה שם למעלה מאחרי גלגל הגה. ל-100 קמ"ש תגיעו ב-3.8 שניות והמהירות המירבית מוגבלת אלקטרונית ל-250 קמ"ש.

Audi RS Q8 – חבילת אבזור בטיחות ונוחות כמו של מכונית על. המחיר בהתאם: 1.18 מיליון שקלים. צילום: אאודי

מבחן דרכים אאודי Q8

עוד תמצאו באאודי RSQ8 מערכת מתלים אדפטיבית עם מתלי אוויר המאפשרים שינוי גובה על פני טווח של 9.0 ס"מ, יש מערכת בלימה מחוזקת מאד עם דיסקים מוגדלים וגם מערכת היברידית קלה שעוזרת לבוסט בזמן השהיית הטורבו וגם לנסות ולחסוך מעט דלק בשיוט. תמצאו חבילת בטיחות אקטיבית מלאה כמו גם רשימת אבזור סופר מושקעת עם מושבים קדמיים בריפוד אלקנטרה, בורר מצבי נהיגה, עיסוי לגב, סגירה שקטה לדלתות, וילונות צד חשמליים, דלת תא מטען (נכון מאד) חשמלית, והדבר החשוב ביותר בקיץ הישראלי: איוורור למושבים. 

Audi RS Q8 – שרירית ומפתה ל-SUV כביר מידות. צילום: אאודי

צפו גם בזה

מבחן דרכים יונדאי איוניק 5 AWD

נהגנו בגרסה הבכירה של יונדאי איוניק 5. עם הרבה יותר כוח וחבילת אבזור ELITE שכוללת את הכל וגילינו את הסיבות שבזכותן ה-IONIQ5 זוכה לכזה פרגון במבחני רכב בכל העולם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.