יום חמישי , 20 ינואר 2022
ראשי » מגזין » הוצאות הרכב שלא לקחתם בחשבון
איזה כיף זה רכב חדש! אבל האם חשבתם על כל ההוצאות?

הוצאות הרכב שלא לקחתם בחשבון

 

 

 

 
02/06/2021 12:06

כמו כולם, גם אתם רוצים מאוד לקנות מכונית חדשה, זה יופי של זמן להיפטר מהמכונית הישנה, רק לפרסם אותה, ללכת לבנק כדי לפתוח את החסכונות ואז להעביר בעלות ושלום, יש לכם מכונית חדשה. כי עם המכונית החדשה מגיעות הוצאות חדשות שאולי פשוט פספסתם.

חולמים על רכב חדש? כדאי שתדעו מה זה כולל

השוק של היום אינו השוק של פעם

ברגע שקניתם מכונית חדשה נכנסתם לתהליך הפסדי בהרבה מובנים. התפיסה המיושנת ש"רכב הוא נכס" כבר מזמן לא תופסת. כיום ברוב סוגי המכוניות, אלא אם בכוונתכם לרכוש מכונית פרארי אקזוטית שרק עולה בערך, יש שפע של הוצאות רכב שאתם כנראה לא לקחתם בחשבון. ההוצאות האלה לא מסתכמות רק בלטפל במכונית או בלהעביר אותה טסט, זה ברור לחלוטין, הכוונה היא להוצאות האחרות. הדרך הטובה ביותר להימנע מהפתעות לא נעימות היא להגן על עצמכם עם ליסינג פרטי – בו ההוצאות הנוספות על הרכב מגולמות בתשלום החודשי.

עלות המימון

לכל מכונית יש עלות, מחיר, סכום כסף. מחיר של מכונית חדשה וגם משומשת לצורך העניין, נמצא במחירון והוא ידוע ומוכר. את הכסף הזה צריך להביא מכמה מקורות אפשריים. אחד מהם הוא הבנק שלכם. הבנק ישמח לתת לכם את הכסף הזה וכמובן שייקח על ההלוואה ריבית חודשית (ממוצע השוק הוא כ-7% יקרים), זו הוצאה וזו "עלות הכסף". יתכן שאת הכסף כבר יש לכם בחשבון, אשריכם כמו שאומרים, אבל אם הכסף הזה היה נשאר אצלכם בחשבון, למשל בתיק השקעות מניב, ולא מוצא את דרכו החוצה, הייתם יכולים להרוויח במקום לרשום עוד הפסד. הדרך הטובה ביותר להשאיר אצלכם כסף פנוי, הוא להתחדש מבלי לקנות בליסינג הפרטי.

יש לכם רכב בבעלות? ערך הרכב יורד משנה לשנה

ירידת ערך כואבת

הגשמתם חלום, קניתם בונבוניירה. ברוכים הבאים לעולם המופלא של ירידת הערך. בשביל התרגיל נאמר שאתם רוצים למכור את המכונית החדשה אחרי יום אחד בלבד. אין סיכוי שתקבלו עבורה את המחיר ששילמתם. אתם צריכים להוריד כמה וכמה אחוזים (לפעמים עשרות אחוזים) מהמחיר כדי שמישהו בכלל יסתכל על המכונית. 

רבים מוכרים אחרי שנתיים. ושוב גם כאן יש לנו ירידת ערך. מכונית מאבדת מדי חודש סכומים יפים. זה כסף שמתאדה ונעלם. במצב השוק הנוכחי כלל האצבע אומר שתפסידו עד כ-50% מערך הרכב החדש בתום שלוש שנות בעלות (לפעמים יותר, לעיתים פחות, תלוי במצב הרוח של השוק). רוצים להגן עם עצמכם מירידת הערך החדה של מכונית משומשת בשוק הישראלי? אל תקנו אותה! בחרו במסלול הליסינג הפרטי שבו אתם משלמים על השימוש בלבד מבלי לרכוש מכונית יקרה.

לא מתעסקים עם המכירה

הרי קניתם את המכונית מלכתחילה כדי לנסוע, ליהנות, אז לא איכפת לכם לשלם על זה. אבל רגע! צריך גם למכור את המכונית מתישהו. זה תהליך מלא בסבל והתעסקות. פרסום מודעת למכירה ושלט דקורטיבי על השמשה. לחכות לקונה. עוד לחכות. לבדוק שהמודעה לא נעלמה בים של מודעות אחרות. אחד המתעניינים מבטיח שיגיע אבל לא מגיע, אחד אחר עושה קולות של מעוניין אבל אז סתם מעצבן עם הצעה מעליבה. בחלוף כמה שבועות הבונבוניירה נמכרת אבל זה עלה לכם בבריאות והמון זמן יקר. 

אין לכם כוח להתעסק עם מכירת הרכב? אז אל תקנו אותו! אם הייתם בוחרים בליסינג פרטי, אז בתום התקופה (30 או 36 חודשים) אתם פשוט מחזירים את המכונית לחברת הליסינג ללא עלות נוספת. אופציה שנייה היא להתגלגל למכונית חדשה ולהמשיך בתכנית התשלומים שאינה מכבידה על משק הבית.

בחירה ממגוון כלי רכב – ליסינג

כך לא תדרכו על המוקשים

מסלול ליסינג פרטי של אוויס ממחיש זאת היטב. המקדמה לא גבוהה שאינה מגיעה, ברוב המקרים, אפילו לעשרת אלפים שקלים. התשלום החודשי נמוך ובסוף התקופה אין התחשבנות, אפשר להשאיר את המכונית ולהמשיך למכונית אחרת או פשוט לחבק את המכונית, להיפרד בלי התחייבויות נוספות. זה חוסך את ירידת הערך, כי אוויס מטפלת במכירה. זה חוסך את נושא המכירה, רק צריך להשאיר את המכונית וזה מאפשר להשאיר כמות גדולה של כסף בבנק פשוט כי לא הוצאתם אותו (או נחנקתם עם הלוואה) על רכישת רכב. 

אז במקום לרוץ לרשום המחאה על מאה אלף שקלים או יותר, על מוצר שערכו יורד, תחשבו איך להפוך את האלפים האלה למניבים עבורכם. כך שאפשר לומר שבמקרים מסוימים, יש כאן אפילו ההיפך מהוצאות. תתחדשו. אל תקנו.

 
 
 
 

צפו גם בזה

פוינטר: הגנבים מחפשים את ה-SUV שלך

משבש סלולרי הוא כלי עבודה מועדף בקרב הגנבים. הנגבים מחפשים את ה-SUV, רכבי שטח ופנאי. מספר הונאות הביטוח ושיתופי הפעולה עם הגנבים גדל בשנת הקורונה. יותר אופנועים

One comment

  1. הרכב לא מאבד 50 אחוז ב 3 שנים, זה טוב בשביל הכתבה, התשלומים עבור הליסינג יותר גבוהים מירידת הערך, אפשר לבדוק את זה בחישוב פשוט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *