יום חמישי , 7 יולי 2022
ראשי » חדשות » הסוף לנהגי המוניות
שירות מוניות אוטונומיות מסחרי ראשון יופעל בסן פרנסיסקו. צילום: CRUISE

הסוף לנהגי המוניות


רוני נאק

הרגולטורים בקליפורניה הצביעו ביום חמישי, 3 ליוני, לאפשר, לראשונה בעולם שירות מוניות מסחרי – ללא נהג – אוטונומי לחלוטין.

בהצבעה שהייתה פה אחד, ועדת התחבורה של מדינת קליפורניה אישרה את ההצעה של ג'נרל-מוטורס ו-Cruise להתחיל ולהפעיל שירות נסיעות ללא נהג שיתחיל בנסיעות בסן פרנסיסקו.

צי המוניות האוטונומיות של קרוז ימנה בשלב הראשון 30 מוניות על בסיס שברולט בולט החשמלית – ללא נהג בטיחות אנושי (כפי שהיה בניסוי של ווימו באריזונה) – אשר יסיע לקוחות ברחבי העיר שעל המפרץ.

"זו החלטה שמסמנת אבן דרך", אמרה הנציבה ג'ינביב שירומה, שהוסיפה כי השירות הזה יועיל לסביבה, ישפר את הבטיחות ויעזור לאנשים חסרי יכולת להנייד בקלות רבה יותר. "נקטנו בצעדים מדודים כדי להגיע לנקודה הזו" סיכמה שירומה.

Cruise היא חברה המבוססת  בסן פרנסיסקו אשר מפתחת כלי רכב אוטונומיים ממנה 80% בבעלות GM.

ללא הגה או דוושות. שירות מוניות אוטונומיות מסחרי ראשון יופעל בסן פרנסיסקו. צילום: CRUISE

"קיבלנו את אישור הפריסה הראשון אי פעם ללא נהג שניתן על ידי הוועדה הציבורית לשירותים ציבוריים בקליפורניה, המאפשר לנו לגבות תעריף עבור הנסיעות ללא נהג שאנו מספקים לציבור כאן בסן פרנסיסקו", אמר גיל ווסט, COO קרוז. "המשמעות היא שקרוז תהיה החברה הראשונה והיחידה שתפעיל שירות מסחרי ללא נהג בעיר גדולה בארה"ב".

ללא גלגל הגה או דוושת תאוצה או בלימה. התכניות של Cruise הוא לצמוח באופן עקבי בסביבות סן פרנסיסקו ולבסוף גם במקומות אחרים – כאשר לדברי החברה המיקוד העיקרי הוא "לתת חווית משתמש הכי טובה שיש" אמרה דוברת קרוז האנה לינדואו.

ואנחנו שואלים. איך תהיה חווית משתמש במונית בלי נהג מונית לדבר איתו על דברים ברומו של עולם?

צפו גם בזה

VW שמה עין על החשמל היקר

קבוצת VW תחזיר לחיים את השם SCOUT כמותג פרימיום עם ליין של טנדרים ורכבי פנאי גדולים. המיקוד הוא בשוק האמריקאי ובמותגי הפרימיום עתירי התזרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.