יום שישי , 19 אפריל 2019
ראשי » חדשות » עצור בצד: דודג' מציגה דוראנגו שלא תרצו לפגוש
לא רק פרצוף יפה. HEMI עם 350 כוחות סוס, מתלים ובלמים מחוזקים - זו ההצעה של דודג' לרכב משטרתי ראוי. צילום: דודג'
לא רק פרצוף יפה. HEMI עם 350 כוחות סוס, מתלים ובלמים מחוזקים - זו ההצעה של דודג' לרכב משטרתי ראוי. צילום: דודג'

עצור בצד: דודג' מציגה דוראנגו שלא תרצו לפגוש

תומר הדר

משטרות ברחבי העולם מצטיידות ברכבי כביש שטח מסיבות ברורות: יש להם ברוב המקרים הנעה כפולה. הם מרווחים לא פחות ממכונית משפחתית, הם שימושיים למדי והם גם מגניבים.

• מה עדיף? סובארו XV חדש או מיצובישי ASX?


כפי שחשפנו כאן, משטרת ישראל משתמשת בסובארו פורסטר אזרחי, שעבר אי אלו שדרוגים לא משמעותיים כדי להפוך לניידת. אך בארה"ב יצרני הרכב מייצרים רכבים שמלכתחילה מיועדים רק למשטרה – ומתברר שיש אפילו תערוכות רכב מיוחדות לשוטרים. דודג' ניצלה אחת כזאת, ה  National Sheriffs’ Association Show כדי להציג את הדוראנגו pursuit special – גרסה משודרגת של דודג' דוראנגו המשטרתית שמציעה עיצוב מחדש לתא הנוסעים, צינון משופר לבלמים וחבילת בלימה והתנהגות משודרגת שכוללת מוטות מייצבים עבים יותר. כך למשל נמנעים ממצבים מביכים כמו למשל כשמגלים שהרכב הנבחר לא ממש מצליח להתמודד עם תוספת העומס של כלוב עצירים המותקן בתוכו.

• בחר את הרכב שלך – אנחנו נתן את ההצעה הכי טובה – באחריות!

אך העיקר הוא כמובן המנוע: השוטרים שנוסעים בדוראנגו מקבלים מנוע HEMI בנפח 5.7 ליטרים שמפיק 360 כוחות סוס שמועברים אל ארבעת הגלגלים באמצעות תיבת שמונה מהירויות. נתונים רשמיים על תאוצה ל-100, מהירות מרבית וכיוצא בזאת אין, אך זה לא ממש משנה: עדיף שלא נצטרך אף פעם לפגוש אחד כזה כדי לגלות.

צפו גם בזה

הנה AIWAYS U7 ION - סינית חדשה עם טווח של 500 קילומטרים - באמת? נחיה ונראה. צילום: aiways

הדרך לסין: AIWAYS מציגה קרוסאובר ראשון

יצרנית רכב סינית חדשה בשם AIWAYS רוצה לשנות את השוק עם רכב חדש - חשמלי - שמסוגל לנסוע לטווח של מעל 503 קילומטרים. הדגם הראשון יוצג בקרוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

19 − five =