יום שני , 30 מרץ 2020
ראשי » חדשות » פורד ברונקו – ייחשף בחודש הבא
פותח מאמר רכב מסווה
פורד ברונקו ייחשף רשמית בחודש הבא - והוא יהיה קשוח לשטח. צילום: SPIABILT

פורד ברונקו – ייחשף בחודש הבא


רוני נאק

פורד עתידה לחושף בחודש הבא את אחד הדגמים המעניינים ביותר שלה מזה זמן רב: פורד ברונקו. ובניגוד לכיוון הרך של GM עם שברולט בלייזר החדש, פורד מכוונת דווקא לאיזורים הקשוחים, הממלכה הבלתי מעורערת של JEEP שמזה שנים עושה הרבה כסף באבק.

בתוך מאמר ברונקו פורד מאחור
פורד ברונקו ייחשף רשמית בחודש הבא – והוא יהיה קשוח לשטח. צילום: SPIABILT

ובכן רק לפני שלושה ימים הודיעה פורד בכנס סוכניה כי הברונקו עתיד להיות מושק בחודש הבא (מרץ 2020). כחודש מאוחר יותר תציג פורד דגם קטן יותר בשם "ברונקו ספורט" – ככל הנראה במסגרת תערוכת הרכב של ניו יורק. הרבה משקל מוטל על כתפי הברונקו החדש אשר לפי הערכות אנשי פורד בשנת 2021 ימכור לפחות 200,000 יחידות בארה"ב מגרסאות של 3 ו-5 דלתות ושל דגם הספורט הקטן יותר. ההגעה לשוק לא תהיה מיידית. הברונקו ספורט יגיע לשווקים ברבעון האחרון של 2020 ואילו פורד ברונקו הגדול יגיע כאמור בשתי גרסאות מרכב בתחילת 2021.

שלושת רבעי קדמי
פורד ברונקו ייחשף רשמית בחודש הבא – והוא יהיה קשוח לשטח. צילום: SPIABILT

כמו ב-JEEP גם פורד מרחיבה את היצע האביזרים לרכב הזה. והיא אף הגדילה לעשות ארגון מחדש של חטיבת האביזרים וגם פתחה חנות באמאזון כדי שתוכל לתמוך בהיצע הגדול של הפיצ'פקעס (ראו MOPAR) שיהיו לרכב הזה. יש לצפות לגג קשיח ופריק, דלתות שניתנות להסרה ואחסנה בתא המטען. מידע נוסף לגבי המפרט הטכני לא שוחרר – גם לא ספקולציות לגבי גרסת "רפטור" חזקה של הברונקו. מצילומי הריגול אפשר כן לזהות שבכת חזית המזכירה את זו של F-150, פתח קדמי לכננת בפגוש, מגינים קשיחים לספי הצד, צמיגי שטח גודייר קשוחים, גלגל חילופי על דלת תא מטען, סרן אחורי קשיח על קפיצי סליל ומתלה קדמי נפרד. בשמשה הקדמית, הזקופה יחסית, ניתן לזהות עיניות של מערכות בטיחות אקטיביות.

שלושת רבעי מאחור צד נהג
פורד ברונקו ייחשף רשמית בחודש הבא – והוא יהיה קשוח לשטח. צילום: SPIABILT

לא נאמר דבר על מערכות ההנעה העתידיות. ג'יפ רנגלר מציע כיום שני מנועי בנזין, מנוע דיזל חזק, וגם גרסה היברידית. כמוהו גם הלנד רובר דיפנדר החדש מציג מנועי בנזין, דיזל והיברידי. לאור התיאבון לכוח שיש בסגמנט הזה אנו ככל הנראה נפגוש מנועי 2.0ל' טורבו בגרסת הכניסה ועד v6 כפול מגדשים אם תהיה מהדורת "רפטור" פסיכית לפחות כמו הטנדר.

כדי להתחרות בג'יפ רנגלר (שמאד מצליח בשנתיים האחרונות) יהיה על פורד לשמור על רמת תמחור דומה למדי. שזה אומר מחיר בארה"ב בטווח של 30 עד 50 אלף דולרים. המחיר בארץ? כפול 10 בשקלים. כנראה.

סוגר מאמר רכב מסווה מהצד
פורד ברונקו ייחשף רשמית בחודש הבא – והוא יהיה קשוח לשטח. צילום: SPIABILT

צפו גם בזה

קו יצור רכב

קורונה לובשת PRADA

תעשיית הרכב והאופנה באירופה מגוייסת למלחמה בקורונה. מ-VW ועד PRADA

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 × 4 =