יום שני , 4 יולי 2022
ראשי » חדשות » היכונו לפורד ברונקו ראפטור
ford bronco raptor - עם 450 כ"ס, צמיגי 37 ועוד ממתקי שטח. זול זה לא יהיה. צילום: פורד

היכונו לפורד ברונקו ראפטור


רוני נאק

פורד אישרה את כוונתה להביא ליצור סדרתי גרסת "ראפטור" של הפורד ברונקו הנחשק. גרסה דומה תצא בהמשך גם לטנדר ריינג'ר (אח קטן של ה-F-150 רב המכר) אשר עתיד להגיע אלינו באמצעות דלק מוטורס גם בגרסה היברידית. הברונקו ראפטור גם סותם על הגולל על ההערכות הראשונות של גרסת העל של הברונקו יקראו warthog (חזיר יבלות). נו שויין.

הראפטור זו גרסה שלוקחת את כל מה שיש בחבילת ססקוואטש הסקסית, ומגבירה – הרבה! תחילת היצור מתוכננת לסוף השנה הבאה כדגם 2023. חבילת האבזור של הברונקו ראפטור תכלול צמיגי שטח 37 אינץ' מקוריים ובולמי זעזועים אקטיביים של FOX (בססשוואטש תסתפקו ב-35 אינץ' ובולמי בילשטיין). עוד כוללת החבילה סרנים מחוזקים ואפילו קשת התהפכות בריאה כיאה לרכב שטח ממוקד נהיגת שבילי באחה מהירה.

ford bronco raptor – עם 450 כ"ס, צמיגי 37 ועוד ממתקי שטח. בקרוב ההסוואה תרד. צילום: פורד

אחד החסרונות של הפלטפורמה של הפורד ברונקו הוא שאי אפשר לשתול בין קורות השלדה (של ריינג'ר כזכור) מנוע V8. דבר שג'יפ מיהרה לעשות עם הרוביקון 392 המפלצתי. בכל זאת זה לא אומר שרוכשי הברונקו ראפטור יאלצו להסתפק ביחידת כוח אנמית. לפי פורד הכוח יגיע ממנוע V6 טורבו בנפח 3.5 ל' המפיק 450 כ"ס ו-75 קג"מ (ברנגלר 392 זה 470 כ"ס מ-V8 בנפח 6.4ל'). כרגע יחידת ההנעה החזקה ביותר של הברונקו, V6 בנפח 2.7ל' מפיקה "רק" 310 כ"ס. תיבת הילוכים אוטומטית עם 10 הילוכים.

ג'יפ רנגלר רוביקון 392!

גרסת ברונקו ראפטור תהיה זמינה ככל הנראה רק בתצורה ארוכה עם 5 דלתות וגג קשיח. בנוסף המרכב יקבל כנפיים מורחבות כדי לכסות על הצמיגים הענקיים והסרנים הרחבים יותר. ההערכות הן כי המחיר של פורד ברונקו ראפטור יהיה גבוה עוד יותר מזה של המהדורה המיוחדת של השקת הברונקו ויהיה הרבה מעל ל-60 אלף דולרים בארה"ב.

בינתיים בארה"ב ההצלחה והביקוש הרב ל-F-150 ראפטור גרם לזינוק משמעותי במחיר שלו שבמקרים רבים כבר חצה את רף ה-100 אלף דולרים. מארקאפ של הדילרים הגדולים.

צפו גם בזה

VW שמה עין על החשמל היקר

קבוצת VW תחזיר לחיים את השם SCOUT כמותג פרימיום עם ליין של טנדרים ורכבי פנאי גדולים. המיקוד הוא בשוק האמריקאי ובמותגי הפרימיום עתירי התזרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.