יום שלישי , 5 יולי 2022
ראשי » חדשות » פורד שמה הכל על חשמל
2022 Ford F-150 Lightning Lariat יגיע ממפעל כל-חדש. צילום: פורד

פורד שמה הכל על חשמל

רוני נאק

עם 150 אלף הזמנות לטנדר F-150 לייטנינג החשמלי (כמעט פי 2 מזה שטסלה צברה לסייברטראק בעלות זעומה) נראה שההחלטה של פורד, היא הימור הכי בטוח שניתן לעשות בתקופה זו. ובכן פורד ושותפה משקיעות יחד 11.4 מיליארד דולרים בהקמה של שני מתחמי יצור עצומים, בשטח ארה"ב תחת מטריית Made in America, שבהם יוצרו סוללות ויורכבו המכוניות המוגמרות לקראת השילוח לדילרים. מדובר בארבעה מפעלים אשר יעסיקו כ-11,000 עובדים ובהם מפעל אחד ליצור הטנדר החשמלי (להזכירכם פורד F-150 הוא הרכב הנמכר ביותר בארה"ב עם כמיליון יחידות בשנה) ועוד שלושה מפעלים חדשים לייצור הסוללות. חלוקת ההשקעה היא 7 מיליארד דולרים מפורד ועוד 4.4 מיליארד מ-SK יצרנית הסוללות הקוריאנית.

אחד משני מתחמי התעשיה שיוקמו. זה שבטנסי בהשקעה של 5.6 מיליארד דולרים. צילום: פורד

טנדר פורד ריינג'ר היברידי בדרך לישראל

פורד התחייבה להשקיע כ-30 מיליארד דולרים על חישמול קו הדגמים שלה ומבטיחה כי עד 2030 בין 40 ל-50% מצי הרכב העולמי יהיה חשמלי מלא (בתכל'ס זה אומר שכ-50% ימשיכו להיות לא-חשמליים). מפעלי יצור הסוללות החדשים יהיו מסוגלים לייצר כמיליון סוללות בשנה אבל גם הכמות האדירה הזו היא רק חצי ממה שפורד תצטרך כדי לעמוד ביעדים של 2030 לפי קצב המכירות הנוכחי.

צפו גם בזה

VW שמה עין על החשמל היקר

קבוצת VW תחזיר לחיים את השם SCOUT כמותג פרימיום עם ליין של טנדרים ורכבי פנאי גדולים. המיקוד הוא בשוק האמריקאי ובמותגי הפרימיום עתירי התזרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.