יום שני , 20 מאי 2019
ראשי » חדשות » איכות יצור ירודה מחזירה טנדרים של פורד למפעל
פורד ראפטור. יקר חזק וככל הנראה לא עשוי מי יודע מה. ריקול בשל ריתוכים חסרים בגג בעלי משמעות מבנית בעת תאונה. לא נעים. צילום: פורד
פורד ראפטור. יקר חזק וככל הנראה לא עשוי מי יודע מה. ריקול בשל ריתוכים חסרים בגג בעלי משמעות מבנית בעת תאונה. לא נעים. צילום: פורד

איכות יצור ירודה מחזירה טנדרים של פורד למפעל

תומר הדר

בצעד חריג למדי, פורד ארה"ב מודיעה על שלושה ריקולים נפרדים, כולם לטנדרים מסדרה F. ה-F משווק בארה"ב במספר סדרות ומספר גרסאות, חלקן נחשבות בפועל כמעט למשאיות קטנות. בריקול הראשון ידרשו פורד F650 ופורד F750, הדגמים הגדולים בסדרה, להגיע למוסכי היצרנית כדי לתקן שגיאה שנעשתה במפעל, במסגרת אומי החיזוק של המוטות המקשרים הקדמיים לא חוזקו במומנט הנכון ועלולים להתנתק מן הסרן. כלומר- הרכב יישאר ללא יכולת היגוי. אופס. בפועל מדובר רק ב-77 יחידות הנוסעות כולן בכבישי ארה"ב.

לצד הדגמים הבכירים יזומן לריקול גם הראפטור משנת הדגם 2018 – בגרסת ה-SUPERCAB  בעלת תא הנוסעים הארוך.

פורד ראפטור במכירה פומבית

הסיבה:  בדגמים שאינם מצוידים בגג שמש, הריתוכים בגג פשוט לא בוצעו. לפחות בחלקם, מה שפוגע בחוזקו המבני של הראפטור בשעת התהפכות. מדובר רק ב-42 ראפטורים שיוצרו בין 8 ביוני השנה ל-21 באוגוסט השנה.

ולבסוף – 624 פורד F150 וגם פורד סופר דיוטי מודל 2017, שבהם אבזם חגורת הבטיחות של הנוסע לא הותקן כראוי ועלול להיפתח בשעת תאונה.

צפו גם בזה

הונדה פספורט יוצאת לשטח - בתערוכת האוברלנד באריזונה. צילום: הונדה

הונדה פספורט אוברלנד

הונדה USA, החטיבה האמריקאית של הונדה מציגה רכב אוברלנדינג שמבוסס על דגם פספורט ומוכיחה שגם מי שלא מייצר רכבי שטח קשוחים יכול בהחלט לצאת למסע בשטח, קל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

8 + 11 =