יום רביעי , 12 מאי 2021
ראשי » מגזין » פורד טרנזיט חדשה החל ב-238,000 שקלים
פורד טרנזיט החדשה לראשונה במשקל של 5 טונות ומערך בטיחות אקטיבי כסטנדרט. צילום: פורד

פורד טרנזיט חדשה החל ב-238,000 שקלים

רוני נאק

מהרגע שבו הושקה לראשונה, קבעה פורד טרנזיט את אמת המידה לוואנים ולמסחריות מסביב לעולם. שמונה מיליון יחידות יוצרו מאז 1965, באינספור תצורות רבגוניות שמותאמות לכל משימה מפרכת שתוטל עליהן. עכשיו מגיעה לישראל הטרנזיט החדשה, שנושאת עמה שורה ארוכה של בשורות וחידושים. היסטורית היא הייתה וואן ההימלטות המועדף שכן בשעתה הייתה מהירה יותר מניידות המשטרה הבריטיות.

הטרנזיט החדשה מציעה חוויית נסיעה, אבזור נוחות וחבילת סיוע ובטיחות אקטיבית ממנה ייהנו הנהגים, לצד היותה עסקה כדאית ואמינה שממנה ייהנו מנהלי החברות. לטרנזיט החדשה מרכב באורך בינוני או ארוך, ובחירה בין תקרה מוגבהת או רגילה.

פורד טרנזיט החדשה מציע איכות חיים משופרת מאד לנהגים. צילום: פורד

פורד טרנזיט החדשה משווקת בשני בסיסי גלגלים: בינוני (בדגמי 330M) באורך של 330 ס"מ, וארוך (בדגמי 355L ו500EL) באורך של 375 ס"מ. האורך הכללי משתנה בהתאמה מ-553 ס"מ בטרנזיט הבינונית ועד 670 ס"מ בטרנזיט 5.0 טון הארוך. בנוסף לגובה התקרה הרגיל המקנה גובה פנימי של 178.6 ס"מ ואפשרות נוחה של עבודה בתוך חלל הרכב, ישנה גם תקרה גבוהה החוצה את קו השני מטרים ויוצרת חלל פנימי עצום עם גובה של 202.5 ס"מ ואפשרות של עמידה נוחה בתוך חלל הרכב.

בכל הגרסאות יש שתי דלתות הזזה צידיות ברוחב 130 ס"מ וגובה של 160 ס"מ, שמאפשרים העמסה צדית נוחה של משטח אירופאי סטנדרטי (100X120 ס"מ). כל גרסאות המטען גם מגיעות עם צמד דלתות אחוריות בחלוקה של 50-50, שנפתחות בזווית של 180 מעלות.

פורד טרנזיט החדשה בשילובים שונים של בסיסי גלגלים וגובה תקרה. המנוע מחוזק ולתיבת ההילוכים האוטומטית 10 הילוכים. צילום: פורד

לראשונה, פורד מציעה את הטרנזיט בגרסה קשוחה ובעלת יכול נשיאה מרשימה, דגם 500EL עם משקל כולל של 5.0 טונות ומסוגל לשאת עד 2,385 ק"ג של מטען. בנוסף מציעה הגרסה הבכירה את הנפח הפנימי הגדול ביותר בזכות תקרה גבוהה של מעל ל-2 מטרים בתא המטען, והמרכב הארוך ביותר עם אורך פנימי של 421.7 ס"מ. ממדי רצפה שיכולים לאכלס עד חמישה משטחים סטנדרטיים.

פורד טרנזיט החדשה מיישרת קו עם התחבורה המודרנית ומספקת לנהגים המקצועיים "משרד" איכותי ומודרני. היא מצוידת בנעילת דלתות חשמלית כפולה עם נעילה אוטומטית בתחילת הנסיעה, מערכת הנעילה הכפולה תשאיר את תא המטען סגור תמיד, ורק הנהג יבחר אם לפתוח אותו, מראות הצד המוגדלות מצוידות בחימום קיפול וכיוון חשמלי, חלונות קדמיים עם פתיחה חשמלית , ציפוי פלסטי קשיח מגן על רצפת תא המטען כסטנדרט , תא הנהג והתקרה בעלי דיפון אסתטי ומבודד רעש וחום, למושב הנהג כיוון בשמונה צירים עם תמיכה בגב תחתון ומשענת יד נוחה. בתא הנהג תאי אחסון ומדפים מעל לראש הנהג, על הדשבורד ובדיפוני הדלתות. מערכת מיזוג אוויר מקורית עם מסנן אוויר מיוחד מטפלת בטמפרטורה של סביבת הנהג.

פורד טרנזיט החדשה עם קוקפיט מתקדם, ממשק SYNC, 10 הילוכים ו-5 כוכביב בטיחות. צילום: פורד

מערכת המולטימדיה המתקדמת SYNC של פורד עם מסך מגע 8 אינץ', שליטה מפקדים על גלגל ההגה או באמצעות הוראות קוליות, תקשורת בלוטות' וגם ממשקי Apple CarPlay  ו-Android Auto. מערכת המולטימדיה כוללת מערכת שמע עם ארבעה רמקולים ראשיים ושני טוויטרים. כל הגרסאות של הטרנזיט החדשה נהנות מחבילת בטיחות אקטיבית מלאה, המסייעת לנהג בכל סוגי הדרכים, בכל טווחי המהירויות ובכל מטלות הנהיגה, דבר אותו יעריכו לא רק הנהגים שחיי היום-יום שלהם ישתפרו פלאים, אלא גם המנהלים שיורידו מעצמם נתח ניכר מההתמודדות עם נזקים הנגרמים לרכב בעבודה השוטפת (הקלק למפרט המלא). בנוסף פורד טרנזיט החדשה זכתה בציון "זהב", במבחני הריסוק של EURO NCAP, מדובר בציון הגבוה ביותר מבין כל הנבדקות בקטגוריית המסחריות הגדולות. 

גרסה תיבת הילוכים גג מחיר
Kombi 350L אוטו' 6 רגיל 249,000 ₪ 
Van 355M ידנית 6 רגיל 238,000 ₪ 
Van 355L אוטו' 10 רגיל 259,000 ₪
Van 355L אוטו' 10 גבוה 264,000 ₪ 
Van 500EL אוטו' 10 גבוה 245,000 ₪ 

צפו גם בזה

אינאוס גראנדיר עולה שלב

גראנדיר יוצא לשטח! 100 אבי טיפוס מתקדמים משולחים לרחבי העולם למיצוי סדרות ניסוי בתנאי שטח ומזג אוויר קיצוניים וליצור מידע קריטי חדש להמשך הפיתוח של הרכב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *