יום חמישי , 25 יולי 2024
קונספט ג'נסיס GV60 מאגמה. נראה מבטיח - הרכב כבר בניסוי חי במסלול הגרמני. צילום: גנסיס

ג'נסיס GV60 מאגמה. טירוף של ביצועים בחבילה יוקרתית


 

רוני נאק

עוד לא נרגענו לגמרי מהפוטנציאל שיש ביונדאי איוניק 5N הנפלאה – והנה כבר מה שהיה רק בגדר קונספט כתום – כבר עולה על מסלולי הניסוי. הכוונה היא לג'נסיס GV60 MAGMA – הראשון לשמו לשאת את השם של גרסאות הביצועים של מותג היוקרה הקוריאני אשר מבטיח כי גרסאות מאגמה לוהטות יהיו לכמה וכמה דגמים מהליין.

קונספט ג'נסיס GV60 מאגמה. חישוקי 21 אינץ' ומעצורים גדולים מאיוניק 5N. צילום: KCB

 

עתה נתפס ליד מרכז המו"פ של יונדאי – הסמוך בנוחות רבה לנורבורגרינג – רכב ניסוי. בצילומים שהתפרסמו במדיות השונות אפשר בהחלט לראות את גוון הכתום שיהיה צבע ההשקה של משפחת MAGMA ואולי החלקים הבולטים עוד יותר הם חישוקי גלגל 21 אינץ' ומערכות הבלימה העצומות שבהם אשר הושאלו – ללא ספק מאיוניק 5N אשר משתמשת באותה פלטפורמת EGMP אבל עם בסיס גלגלים קצר יותר ב-10 ס"מ (290 ס"מ ל-GV60 מול 300 ס"מ לאיוניק 5) וזה גבירתי (!) מעניין.

קונספט ג'נסיס GV60 מאגמה. הצבע די סופי הפגושים לא. צילום: KCB

 

גרסת היצור תראה מעט שונה – זה הימור די בטוח – גם כי ה-GV60 כבר הגיע לגיל מתיחת הפנים של אמצע חיי הדגם וגם כי ג'נסיס תרצה לתת לגרסת מאגמה יותר אש בצורה של פגושים אגרסיביים יותר בחזית ומאחור ואולי אפילו ספויילר חינני. בתחום ההנעה הספקולנטים מעריכים כי ייעשה מאמץ להגביר עוד יותר את התפוקה מעבר למה שיש בארסנל של איוניק 5N (למי ש-641 כ"ס ו-75.5 קג"מ לא מספיקים) וכיאה למותג יוקרה – גם תא הנוסעים וסביבת הנהג תכיל יותר עור נאפה ואלקנטרה לצד תפרים כתומים בגוון המתכתב עם צבע המרכב.

קונספט ג'נסיס GV60 מאגמה. הפגושים ישתנו כמו גם עיצוב החישוקים. אולי יותר כוח? 700 כ"ס? צילום: KCB

 

בינתיים אנו מצפים להשקה של יונדאי איוניק 5N אותה פגשנו כבר בחו"ל. בהחלט שמדובר ברכב חשמלי שישנה את המוניטין הגרועים שיש לחשמליות הספורטיביות שלא מספקות את הסחורה בכבישים מפותלים. המחיר – כך הובטח לנו – יפתיע.

Check Also

מבחן דרכים ריינג' רובר איווק P200

רענון מעודן מן הפנים ומן החוץ ויחידת הנעה טורבו-בנזין מעניינת החזירה אותנו לחיקו של הריינג' הקטן המעודן והרלוונטי יותר מתמיד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

eighteen − 17 =