יום חמישי , 11 אוגוסט 2022
ראשי » חדשות » תערוכת ז'נבה מבוטלת בשל קורונה
קורונה בתערוכת הרכב מרצדס
תערוכת ז'נבה 2020 מבוטלת בהוראה של משרד הבריאות השווצרי. התראה קצרה מאד ליצרניות הרכב. צילום: מרצדס

תערוכת ז'נבה מבוטלת בשל קורונה

רוני נאק

סוכנויות הידיעות מסרו כי משרד הבריאות השווצרי אילץ את מארגני תערוכת הרכב השנתית של ז'נבה לבטל את תערוכת הרכב הבינלאומית בניסיון להכיל את התפשטות וירוס הקורונה. ההחלטה אשר התקבלה ביום שישי אוסרת על קיום אירועים המוניים של יותר מ-1,000 בני אדם.

ההנחיה הגיעה ליותר מ-160 מציגים אשר היו אמורים להציג את המוצרים והשירותים שלהם בתערוכה שצריכה הייתה להיפתח כבר בשלישי למרץ לעיתונאי העולם. תערוכת 2020 אמורה הייתה להיות ה-90 במספר מאז שהאירוע הנוצץ נוסד בשנת 1905 ועצר רק בימים האפלים של מלחמת העולם השניה. ללא שמפניה או מסתובבים עם כמהין, עתה רבים מחפשים אלטרנטיבות להציג את דגמיהם השונים. מרצדס ו-ב.מ.וו כבר הודיעו כי יקיימו חשיפות מקוונות, אחרות כמו DS של PSA מחפשות מיקום קטנים ואינטימיים יותר ואילו יש כאלה כמו FCA שכלל אין להן Plan B כהגדרתם.

מדובר במכה כלכלית משמעותית ליצרניות הרכב ומארגני התערוכה (מבקרים יקבלו את כספם חזרה). לפי נתוני השנה שעברה, בתערוכת ז'נבה 2019 ביקרו פיזית כ-660 אלף בני אדם והיא יצרה עסקים בהיקף של כ-250 מיליון דולרים. יחד עם זאת, אנו עדים במקביל לירידה בפופולאריות של תערוכות הרכב הגדולות. לא מזמן התבשרנו על ביטולה של תערוכת פרקפורט, יצרניות פרימיום רבות לא השתתפו בתערוכת ניו יורק – זאת כשיותר ויותר מבקרים ועיתונאים מקבלים את המידע בדרכים מקוונות והרגלי הצריכה משתנים. חשוב לציין כי גם תערוכות אחרות, מתחומים אחרים, בוטלו או נדחו. כך לגבי תערוכת המובייל בברצלונה, תערוכת הרכב של בייג'ין ועוד.

צפו גם בזה

מבחן דרכים אלפא רומיאו טונאלה

הדגם השלישי של אלפא רומיאו באולם התצוגה נושא בכנפיו את בשורת העיצוב של המותג האיטלקי ההיסטורי. אלפא רומיאו טונאלה מחפשת את הדרך ללב שלכם. גי'פון עירוני לדור חדש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.