יום רביעי , 10 אוגוסט 2022
ראשי » חדשות » יונדאי אלנטרה הייבריד החל ב: 147,900 שקלים
יונדאי אלנטרה הייבריד. כל חדשה החל ב-147,900 שקלים. צילום: יונדאי

יונדאי אלנטרה הייבריד החל ב: 147,900 שקלים

רוני נאק

לפני הכל. יש מלאים ועוד בדרך. אתמול הודיעה כלמוביל יבואנית יונדאי, על תחילת השיווק של משפחתית היברידית כל חדשה: אלנטרה הייבריד. המשפחתית מגיעה לישראל מהענף האמריקאי של יונדאי וככזו מידותיה נדיבות יותר ממה שאנו רגילים לקבל מקוריאה, יפן ואירופה. יתרה מכך, הממדים וחבילות האבזור מקרבות מאד את האלנטרה לסגמנט המנהלים (שבו יש ליונדאי את הסונטה ההיברידית והטורבו בה נהגנו לאחרונה).

יונדאי אלנטרה הייבריד. פלטפורמה כל-חדשה עם בסיס גלגלים ארוך ויתרונות בבטיחות. צריכת דלק רשמית של 22.7 ק"מ/ל'. צילום: יונדאי

הבסיס לאלנטרה הוא פלטפורמת דור שלישי כל-חדשה (הוצגה ב-2020) בשם K3 שמיועדת לדגמים בסגמנט C והאלנטרה היא הראשונה ליהנות מיתרונות הבטיחות, הנוחות והתנהגות הכביש שהיא מביאה. במימד היומיומי מדובר בבסיס גלגלים ארוך יותר (272 ס"מ) ומפשקי גלגלים רחבים יותר אשר יוצרים חלל פנים מרווח מאד בממדי האורך והרוחב לצד איזורים מוקשחים או גמישים יותר ההכרחיים לבטיחות ולריסון וויברציות.

העיצוב דובר את שפת העיצוב העדכנית ביותר של יונדאי המכונה "תכשיטים פרמטרים" בשורה אחת עם הטוסון החדש. זה ניכר בקווי המרכב המורכבים, בשבכת החזית הדומיננטית, עיצוב פנסי ה-LED והצללית שיוצרת מבנה של "קופה 4-דלתות" כפי שאנו מכירים ממותגי היוקרה הגרמניים.

יונדאי אלנטרה הייבריד. ברמת האבזור הגבוהה תקבלו קוקפיט דיגיטלי מלא ומערך בטיחות אקטיבי נרחב ביותר. צילום: יונדאי

בתוך האלנטרה תקבלו (בהתאם לרמת האבזור) לוח מחוונים דיגיטלי מלא 10.25 עם אפשרויות קינפוג רבות, ממשק מולטימדיה עדכני עם קארפליי ואנדרואיד. כל זה בתוך סביבת נהג כל-חדשה המכירה בצורך ליצור חווית מרחב וחלל פנים גדול לנהג ולנוסעים.

יחידת ההנעה היא אבולוציה מעניינת של היעילות הרבה שהכרנו ביונדאי איוניק. מדובר במערכת היברידית עם טעינה עצמית (לא PHEV) שמגיעה בהינתן התנאים לצריכת דלק של כ-22 קמ"ל. מנוע הבנזין מדור "סמארטסטרים" החדש של יונדאי בנפח 1.6ל' ומפיק 105 כ"ס ו-15 קג"מ הוא עובד במשותף עם מנוע חשמלי עם תפוקה של 43.5 כ"ס ו-17.3 קג"מ. הכוח המשולב הזמין לנהג עומד על 139 כ"ס ו-27 קג"מ מכובדים ואלו יורדים לגלגלים הקדמיים דרך תיבת הילוכים כפולת מצמדים עם 6 הילוכים.

יונדאי אלנטרה הייבריד. שפת העיצוב החדשה יוצאת דופן ויוצרת מראה חדשני וגם חתימת אור ייחודית מאחור. צילום: יונדאי

כרכב משפחתי לחבילת הבטיחות יש חשיבות רבה במיוחד. זו משתנה בין שתי רמות האבזור ועומדת על דרגה 6 לרמת פרימיום ודרגה 7 לרמת סופרים הבכירה. חבילת הסיוע והבטיחות האקטיבית כוללת פריטים ייחודים כמו מניעת מפגש עם עצם בשטח מת, מערכת יציאה בטוחה, זיהוי ומניעת מפגש עם תנועה חוצה מאחור ועוד. יונדאי אלנטרה הייבריד החדשה קבלה 5 כוכבי בטיחות במבחן של ה-NHTSA וסטאטוס top safty pick של איגוד חברות הביטוח האמריקאי IIHS.

יונדאי אלנטרה הייבריד. מנהלים-משפחתית חדשה. מטשטשת את הקווים באופן הטוב ביותר. צילום: יונדאי

להורדת המפרט המלא של אלנטרה הייבריד

יונדאי אלנטרה הייבריד החדשה זמינה כבר עתה לרכישה במסלול הליסינג הפרטי של כלמוביל בעלות של 1,985 שקלים בחודש. או:

  • יונדאי אלנטרה הייבריד פרמיום: 147,900 שקלים
  • יונדאי אלנטרה הייבריד סופרים: 149,900 שקלים

צפו גם בזה

מבחן דרכים אלפא רומיאו טונאלה

הדגם השלישי של אלפא רומיאו באולם התצוגה נושא בכנפיו את בשורת העיצוב של המותג האיטלקי ההיסטורי. אלפא רומיאו טונאלה מחפשת את הדרך ללב שלכם. גי'פון עירוני לדור חדש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.