יום שני , 23 מאי 2022
ראשי » מגזין » יונדאי IONIQ 5 הוכתרה כאלופת העולם בפרס "המכוניות הטובות של השנה"
מכונית השנה הטובה ביותר מבין כל מכוניות השנה בעולם. יונדאי איוניק 5 החשמלית. צילום: HYUNDAI

יונדאי IONIQ 5 הוכתרה כאלופת העולם בפרס "המכוניות הטובות של השנה"

דגמי הניידות בת-הקיימא הכל-חשמלית החלוצית של יונדאי מוטור גרופ (HMG) – יונדאי IONIQ 5 וקיה EV6 – תפסו את המקום הראשון בתחרות "המכוניות הטובות ביותר של השנה" 2021/2022. אלופי העולם המשותפים נבחרו באיכות, חדשנות, עיצוב וטכנולוגיה מתקדמת על ידי צוות שופטים הכולל מובילי תעשייה עולמית מכל קשת תעשיית הרכב. גם יונדאי IONIQ 5 וגם קיה EV6 זכו לתואר "המכוניות הטובות של השנה" 2021/2022 וניצחו דגמים חדשים של מותגי פרימיום מבוססים, כולל אאודי e-tron, פורד מוסטנג מאך ופורשה טייקן. כל אחד מעשרת המקומות הראשונים נכבש על ידי מותג אחר המכסה שש מדינות הפרוסות על פני שלוש היבשות המובילות בעולם לייצור מכוניות – אסיה, אירופה וצפון אמריקה.

לעמוד https://www.bestcarsoftheyear.com/

הכבוד היוקרתי בזכייה זו בתעשייה היא עדות נוספת לכך שחזון הניידות בת-קיימא של HMG מתממש, כאשר יונדאי וקיה הופכות למובילות מוכרות בתחום זה. "אנו גאים בכך ששני הרכבים החשמליים מונעי הסוללות הייעודיים הראשונים שלנו זוכים לכבוד במשותף כמכוניות הטובות ביותר של השנה", אמר הונג סו קים, ראש חטיבת EV Business בקבוצת יונדאי. "זה מעביר מסר ברור שלא רק שיונדאי IONIQ 5 וקיה EV6 הם כלי רכב חשמליים ברמה עולמית, אלא גם שאנחנו בדרך הנכונה עם אסטרטגיית החשמול שלנו. העולם יכול לצפות לדגמי EV מעולים משני המותגים בשנה הקרובה".

יונדאי IONIQ 5 הושק בשנת 2021 כדגם הראשון במותג IONIQ הייעודי לרכב חשמלי עם סוללות (BEV) של החברה. התפיסה המודרנית של IONIQ 5 עם עיצוב רטרו כולל את מכסה המנוע הראשון של יונדאי בעיצוב צדפה ומנורות בצורת V המושכות את העין. הצורה הקדמית והאחורית של הרכב מתמזגת יחד בדלתותיו כדי להמחיש את אתוס העיצוב של 'דינמיקה פרמטרית'. בהתבסס על ארכיטקטורת ה-E-GMP, ל-CUV החשמלי המלא יש פרופורציות פנימיות נדיבות הודות לבסיס הגלגלים של 3,000 מ"מ עם המתלים הקצרים שלו מלפנים ומאחור. שילוב כזה מספק מרחב פנימי יוצא דופן, ביצועים דינמיים, טעינה מהירה במיוחד וחווית רכב אופטימלית, כל אלו מוסיפים למשיכה האוניברסלית של ה-IONIQ 5.

• 5 כוכבי בטיחות ליונדאי איוניק 5

מכונית השנה הטובה ביותר מבין כל מכוניות השנה בעולם. יונדאי איוניק 5 החשמלית. צילום: HYUNDAI

פרסי "המכוניות הטובות של השנה" נוסדו כדי לייצר מבט בלתי תלוי, ייחודי ודמוקרטי לחלוטין של כלי הרכב "הטובים ביותר" המוצעים ברחבי העולם. צוות השופטים מורכב ממובילים בתעשיית הרכב, ומפגיש רקע מגוון המשלב מעצבים, מהנדסים, חלוצי ספורט מוטורי, עיתונאים מוערכים, גופי שידור ואנשי תקשורת לצד קמעונאי רכב מצטיינים, יועצי רכב, מארגני אירועים גדולים ורוכשי רכב בעולם האמיתי. השילוב הזה של ידע שאין שני לו, ניסיון עשיר וידע מעמיק עזר ליצור מבט אותנטי וחסר פניות של המכוניות ה"טובות" הזמינות היום.

יונדאי איוניק 5 משווקת גם בישראל במחיר המתחיל ב-189,900 שקלים

צפו גם בזה

רנו נגד יורו 7

הבוס של רנו, לוקה דה מאו, תוקף את תקנות יורו 7 באיחוד האירופאי. כדי לעמוד ביעדי הזיהום של תקן יורו 7, מכוניות חדשות יהיו הרבה יותר יקרות ללא הפחתת זיהום מהותית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.