יום רביעי , 10 אוגוסט 2022
ראשי » חדשות » לא רק חשמל. יונדאי בדרך לאליפות WRC שלישית
אחרי שתי אליפויות עולם רצופות ב-2019 ו-2020, יונדאי ממשיכה להילחם כדי לסגור אליפות שלישית. צילום: יונדאי

לא רק חשמל. יונדאי בדרך לאליפות WRC שלישית

אליפות הראלי העולמית היא המקום בו אגדות נולדות. מכוניות כמו לנצ'יה דלתא אינטגראלה, פיג'ו 205, וכמובן סובארו אימפרזה טורבו ומיצובישי לנסר אבולושן, כולם אייקונים מוטוריים שזכו לתהילת עולם בזכות ההצלחה בראלי העולמי. אפילו אאודי הגדולה הביאה לתודעה העולמית את יעילות מערכת ההנעה הכפולה שלה, QUATTRO, אותה היא מיישמת היום במכוניות רבות והפכה כמעט לתת-מותג משל עצמה.


בזמן שדעתו של העולם מוסחת מקוביד ומשטף של מכוניות חשמליות, בה ליונדאי יש משקל מכובד בהחלט עם השקת יונדאי איוניק 5 היוצרת פארדיגמה חדשה בעולם הזה. ובכן מזה שנתיים יונדאי העולמית מטפחת את חטיבת N הספורטיבית ומעלה להיצע גרסאות לוהטות המאתגרות בביצועים את המיטב שיש לתוצרת אירופה להציע.

• מה שצריך לדעת על יונדאי איוניק 5 החשמלית

חוד החנית של מתקפת ה-N היא קבוצת הראלי העולמית של יונדאי אשר מביסה ענקיות כמו טויוטה וסקודה וכשבאמתחתה כבר שתי אליפויות עולם רצופות, עתה רק שלושה מירוצים לסוף העונה היא במקום מצויין לקחת אליפות עולם שלישית.

אגב מקור הסימון N הוא ייסוד החטיבה בעיר Namyang ופיתוח דינאמי של המכוניות נעשה באירופה בנורבורגרינג (עוד N) על ידי צוות עם רקע נרחב בספורט מוטורי ומכוניות ביצועים.

אחרי שתי אליפויות עולם רצופות ב-2019 ו-2020, יונדאי ממשיכה להילחם כדי לסגור אליפות שלישית. צילום: יונדאי

הנשק: יונדאי i20N עם מנוע טורבו-בנזין בנפח 1.6ל' המפיק 380 כ"ס ו-45 קג"מ. ההנעה כפולה קבועה דרך מערכת 4X4 אקטיבית והכוח עובר אליה באמצעות תיבת הילוכים ידנית-סיקוונסיאלית עם 6 הילוכים.

הקבוצה משתמשת רק בצמיגי מישלין ואלו משתנים על פי המסלול: P זירו לאספלט יבש, CINTURATU לאספלט רטוב, SOTTOZERO לתנאי שלג וקרח ולדרכי עפר סקורפיון. משקל הרכב מוכן למירוץ עומד על 1,190 ק"ג בלבד והוא עומד ברף המשקל המותר בתקנות הראלי של 1,350 ק"ג עם הצוות בתוכו.

אחרי שתי אליפויות עולם רצופות ב-2019 ו-2020, יונדאי ממשיכה להילחם כדי לסגור אליפות שלישית. צילום: יונדאי

צפו גם בזה

DS4 החל ב-218,990 שקלים

דגם שלישי מצטרף לאולם התצוגה של מותג העילית הצרפתי DS - עם מראה ייחודי, אפשרויות להתאמה אישית ולא מעט פריטים ייחודיים ומקוריים שלא ראינו בעבר - כולל מגע אנושי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.