יום שני , 30 מרץ 2020
ראשי » חדשות » טלטלה בשוק הרכב: קל אוטו נמכרה לקבו' קרסו
חניה של מכוניות חדשות בנמל
קבוצת קרסו רוכשת את קל אוטו. מהלך אסטרטגי. צילום: SUBI

טלטלה בשוק הרכב: קל אוטו נמכרה לקבו' קרסו

מערכת שטח

חברת קרסו מרחיבה את פעילותה בתחום הליסינג. החברה מעדכנת כי התקשרה בהסכם מותנה לרכישת קבוצת "קל אוטו", העוסקת בעיקר בתחום הליסינג וכן בהשכרת כלי רכב ובסחר כלי רכב. הרכישה מבוצעת על דרך של רכישת מניות קבוצת החברות של קל אוטו ללא תמורה במזומן, ומתבצעת לאחר בדיקת נאותות שביצעה קרסו. העסקה כפופה להתקיימותם של מספר תנאים.

קבוצת קרסו רואה בעסקה רכישה אסטרטגית אשר תחזק את מעמדה כשחקן משמעותי בתחום הרכב בישראל, תוך הרחבת סל השירותים והגדלת בסיס הלקוחות, והכל במסגרת היערכות הקבוצה לשינויים בשוק הרכב בארץ ובעולם.

קבוצת קל אוטו הוקמה לפני כ-27 שנה, והינה בבעלותה של משפחת קליין. הקבוצה מספקת מגוון פתרונות בתחום הרכב וההובלה, ובבעלותה כ-17,500 כלי רכב, מתוכם כ-9,500 רכבי ליסינג תפעולי, כ-2,800 רכבי ליסינג פרטי, כ-3,500 רכבי השכרה, כ-1,500 רכבים למכירה וכ-200 משאיות. בקבוצת קל אוטו מועסקים כ-500 עובדים.

מחזור הפעילות של קבוצת קל אוטו בשנת 2018 הסתכם בסך של כ-936 מיליון ₪ ובמחצית הראשונה  של שנת 2019 בסך של כ-398 מיליון ש"ח. פעילות הליסינג התפעולי מהווה את הנדבך המרכזי לפעילות קבוצת קל אוטו, וכלל פעילותה כוללת כ-900 לקוחות.

קרסו יוצגה בעסקה על ידי עורכי הדין דוני טולידאנו, ליאור אורן ואיריס קושל ממשרד ארדינסט, בן נתן, טולידאנו ושות', רואי החשבון יוסי דנגוט ודימה זאיל מ- EY, וכן אייל ידווב מרדהאן. המוכרים יוצגו בעסקה על ידי עוה"ד אמיר ברטוב ואיילת ברקוביץ ממשרד שמעונוב ושות'.

מנכ"ל קרסו איציק וויץ באולם תצוגה
איציק וייץ – מנכ"ל קרסו – רואה ברכישת קל אוטו הזדמנות להרחיב את פעילות הליסינג. צילום: אסף לב

בחודש שעבר פרסמה חברת קרסו את דוחותיה הכספיים לתשעת החודשים הראשונים של שנת 2019 והציגה הכנסות של כ-3.07 מיליארד ₪ ורווח של כ-94.5 מיליון ש"ח. יצוין כי הכנסות מגזר הליסינג עלו בתקופה הנ"ל בשיעור של כ-14% לכ-752 מיליון ₪ לעומת התקופה המקבילה אשתקד, והרווח של מגזר זה טיפס בתקופה  לכ-61 מיליון ש"ח.

איציק וייץ, מנכ"ל קרסו מוטורס: "אנו שמחים לעדכן על עסקת רכישת קבוצת קל אוטו, שתרחיב משמעותית את פעילות הליסינג של קרסו. מגזר הליסינג הוא מגזר צומח ואנו רואים ברכישת קל אוטו הזדמנות להרחיב את פעילותינו בתחום בו יש לנו ניסיון רב."

צפו גם בזה

קו יצור רכב

קורונה לובשת PRADA

תעשיית הרכב והאופנה באירופה מגוייסת למלחמה בקורונה. מ-VW ועד PRADA

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 × 4 =