יום חמישי , 2 יולי 2020
ראשי » חדשות » נגיף קורונה: צניחה במכירות רכב באיטליה
אלפא רומאו אדומה
תעשיית הרכב באיטליה נכנסת למשבר שמשמעותו מאות אלפי מכוניות שלא יימכרו. כך לפי סוכנויות הידיעות. צילום: FCA

נגיף קורונה: צניחה במכירות רכב באיטליה

רוני נאק

התפרצות נגיף קורונה יחד עם תחזית כלכלית שלילית עשויים לגרום לירידה של 15% אחוזים ויותר במסירות של כלי רכב חדשים באיטליה. כך צופה איגוד יצרניות הרכב הזרות אשר מייצרות מכוניות באיטליה עצמה – וכבר עכשיו הן מבקשות סיוע מהממשלה ברומא. על פי התחזית של האיגוד צפויות שלא לעלות לכבישים מעל ל-300 אלף מכוניות חדשות ב-2020. זאת משנת השיא של 2019 בה נמכרו באיטליה 1.92 מכוניות חדשות. שם למדינה יש בהחלט סיבה להתערב שכן תעשיית הרכב באיטליה מייצרת כ-10% מהתל"ג של המדינה.

ג'יפ במפעל
תעשיית הרכב באיטליה נכנסת למשבר שמשמעותו מאות אלפי מכוניות שלא יימכרו. כך לפי סוכנויות הידיעות. צילום: FCA

עוד לפני התפרצות המגפה צפה האיגוד – על בסיס נתוני המכירות של ינואר ופברואר – כי שוק הרכב האיטלקי ירד בכ-7% המתורגמים לפחות 135 אלף מכוניות שיעלו על הכביש. יו"ר האיגוד מסר כי "אם נוסיף את השפעת הוירוס אנו יותר מנכפיל את המספר הזה". עוד הוא הוסיף כי התמריצים שהמדינה נתנה לרוכשי כלי רכב ירוקים – מכסה רק 2% מההיצע וזה חסר השפעה מהותית. מניית FCA יורדת ביותר מ-10% בבורסה האיטלקית.

לאור צעדיה האחרונים של הממשלה – אשר הטילה סגר על מיליוני תושבים בצפון המדינה – כנראה שזו בכל זאת התחזית האופטימית. האם עודפי יצור במפעלי הרכב של איטליה יצרו הזדמנויות למשווקים כאן? אולי.

פיאט 500 חשמלית ועמדת טעינה
חיכינו לה: פיאט 500 חדשה וחשמלית. באה לעולם משברי. צילום: FCA

צפו גם בזה

חברת מילגם EV-Edge תקים 70 עמדות טעינה לרכב חשמלי בתל אביב

70 עמדות טעינה לרכב חשמלי יוקמו ברחבי תל אביב - הקץ לחרדת הטווח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

1 × 2 =