יום שני , 1 יוני 2020
ראשי » חדשות » יגואר בצרות – מחפשת שטקר
מכוניות נפלאות כמו היגואר f-type הזו עשויות להיעלם מהיצע יגואר - אם השמועות למעבר כולל לחשמל אכן נכונות. צילום: יגואר
מכוניות נפלאות כמו היגואר f-type הזו עשויות להיעלם מהיצע יגואר - אם השמועות למעבר כולל לחשמל אכן נכונות. צילום: יגואר

יגואר בצרות – מחפשת שטקר

רוני נאק

זה לא ממש סוד ש-טאטא בעלת הבית ההודית של יגואר ו-לנד רובר לא מאד מרוצה מהביצועים של יגואר בשנה האחרונה. יותר מזה, לפי דיווחים בחו"ל היצרן הבריטי פועל בהפסד מזה 11 חודשים בשל ירידה עולמית חדה במכירות של סדאנים והימור על מנועי דיזל. שני פיתוחים (פלטפורמה גלובאלית) אשר העיקו מאד על שורת הרווח עוד לפני הצניחה במכירות.

בינתיים בישראל חברת המזרח משווקת גרסה מוזל של f-type במחיר של 575 אלפי שקלים. צילום: יגואר
בינתיים בישראל חברת המזרח משווקת גרסה מוזל של f-type במחיר של 575 אלפי שקלים. צילום: יגואר

וכמו ברמז נסתר מפרק של משחקי הכס – אפשר להתייחס עכשיו לאמירה של איאן קאלום (ראש העיצוב של JLR אשר אחראי למראה המותגי הנוכחי) בשנה שעברה כשאמר שהוא "עבד בפעם האחרונה על פיתוח של מכונית בעירה פנימית", כסוג של נבואה של אינסיידר.

יגואר i-PACE בינתיים מצליח היטב אצל לקוחות ומקבל ביקורות מפרגנות מהעיתונות - סמן ימני לעתיד החשמלי של יגואר. צילום: יגואר
יגואר i-PACE בינתיים מצליח היטב אצל לקוחות ומקבל ביקורות מפרגנות מהעיתונות – סמן ימני לעתיד החשמלי של יגואר. צילום: יגואר

לאחרונה נפוצו שמועות כי יגואר, בעקבות הצלחה ראשונית של שיווק רכב הסמי-פנאי iPACE החשמלי, תעביר בזריזות את כל היצע הדגמים שלה לליין חשמלי. בזריזות זה אומר בטווח של 5 עד עשר שנים. שנים שבהן יגואר צופה סגמנט פרימיום שיהיה רובו ככולו חשמלי ופרק זמן מספיק ארוך כדי שמחזורי החיים של דגמי סדאן בנזין/דיזל כמו XE ו-XF יסתיימו ולא ימשיכו. גם רכבי הפנאי הנוכחיים כמו F-Pace ו- E-PACE יהיו בצד המורד של עקומת חיי המדף שלהם ויעמדו לקראת החלפה. זה יאפשר ליגואר להציג קו מוצרים שרובו ככולו יהיה קרוסאוברים חשמליים, רכב שרד גדול יחיד (המתאים לטעמם של עשירי סין) ואולי (עם דגש על אולי) רכב ספורט ברוח F-Type עם מנוע בעירה פנימי או לפחות מערכת שמע שתעשה "בבבררר ברם" כמו שאנחנו אוהבים.

 

צפו גם בזה

מיני קופר חשמלית

מיני קופר חשמלית החל ב-239 אלף שקלים

אחד האייקונים הקטנים אך הוותיקים של עולם הרכב מקבל מערכת הנעה חשמלית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

one + 11 =