יום חמישי , 11 אוגוסט 2022
ראשי » חדשות » וידאו: חלומות של פסח
כל הקונספטים המדהימים של ג'יפ בעמוד אחד של חלומות רטובים. בצילום: ג'יפ ספארי
כל הקונספטים המדהימים של ג'יפ בעמוד אחד של חלומות רטובים. בצילום: ג'יפ ספארי

וידאו: חלומות של פסח


תומר הדר

סף סוף זה הגיע: מואב איסטר ספארי. למי שלא יודע, מדובר באחד המפגשים הגדולים ביותר בעולם של בעלי וחובבי ג'יפ. עבור ג'יפאים (לא, לנדקרוזר אינו ג'יפ, פטרול אינו ג'יפ, ג'יפ הוא ג'יפ) מדובר באירוע בעל חשיבות אדירה, בערך כמו שהפסטיבל בוורטסי נחשב עבור בעלי פולקסווגן. לכן במהלך השנים האחרונות החליטה חברת ג'יפ לקחת את האירוע תחת חסותה ולהציג, כמדי שנה, כמה קונספטים שממחישים מה אפשר לעשות עם ג'יפ ומספיק כסף. שלא במפתיע, את החלקים לבניית הרכבים, ההגבהות, הפגושים, השיפורים, אפשר לרכוש כמובן מג'יפ. את השיפורים האלה לא ניתן לרכוש כמובן ברובם בישראל. כי ארצות הברית היא מדינה שבה זה מותר וישראל היא מדינה שבה זה אסור. כנראה בגלל שכאן יודעים יותר טוב ומבינים הרבה בבטיחות.

ג'יפ גראנד וואן (1). מחווה לדור הראשון של ג'יפ גראנד צ'ירוקי - אהבנו. צילום: ג'יפ
ג'יפ גראנד וואן (1). מחווה לדור הראשון של ג'יפ גראנד צ'ירוקי – אהבנו. צילום: ג'יפ

אז מה יש לנו השנה במואב איסטר ספארי? קודם כל יש לנו את ג'יפ גראנד 1. גראנד 1, שהוא בעצם צ'רוקי מודרני, חוגג 25 שנים להצגתו של ג'יפ גראנד צ'רוקי – ה-ZJ אחוד השלדה, בשנת 1993. גראנד 1 מצויד בחישוקי 18 אינץ', בסיס גלגלים מוארך, ניפוחי כנפיים וגם בנפתיע, דיפוני עץ בצידי הרכב, אופציה שהוצעה בשעתו גם בגראנד. הצמיגים הם כמובן צמיגי 33 והסרנים מצוידים בשתי נעילות. ההגבהה צנועה יחסית: 2 אינץ', אבל הצמיגים והנעילות מפצים. מנוע? V8 כמובן. 5.2 ליטרים.

ג'יפ רנגלר ספארי - הדלתות שקופות. צילום: ג'יפ
ג'יפ רנגלר ספארי – הדלתות שקופות. צילום: ג'יפ

לצידו של גראנד 1 מוצג ג'יפ ספארי. רנגלר לבנבן עם דלתות שקופות. המטרה לפי ג'יפ היא לאפשר למשפחה לצאת לטבע עם דלתות וגג תוך מתן מקסימום אפשרויות צפיה ליושבים מאחור. הספארי, שמבוסס כמובן על הרנגלר מצויד בגג קשיח, תאורת LED  ודלתות אלומיניום בהן משולב ויניל שקוף. המושבים האחוריים בספארי פונים דווקא לאחור, לטובת הנוף והפנים כולל IPAD. ההגבהה צנועה יחסית- 2 אינץ' (מישהו בג'יפ חושב אולי על השוק הישראלי) אך הצמיגים הם בקוטר 35 אינץ' (לא, הם לא חושבים על השוק הישראלי). המנוע הוא הV6 המוכר של ג'יפ – בנפח 3.6 ליטרים.

ג'יפ קוויקסאנד - חול טובעני - ועם המון כוח לצאת ממנו. צילום: ג'יפ
ג'יפ קוויקסאנד – חול טובעני – ועם המון כוח לצאת ממנו. צילום: ג'יפ

בנוסף מציגה ג'יפ גם את הקוויקסאנד – הוט רוד מבוסס רנגלר שמיועד כמובן לשימוש בחולות. מוכנים למנוע? תחת מכסה המנוע של הקוויקסאנד השחור שוכן V8 בנפח 6.4 ליטרים, המי כמובן, שמצויד בשמונה חצוצרות יניקה עצמאיות! ותיבת הילוכים ידנית בעלת שש מהירויות. אה, ויש לו כננת. הצמיגים הם כמובן של BF, בקוטר 37 אינץ' וכל העסק רוכב על קויל אוברים.

ג'יפ טרייל פס - ג'יפ קומפאס חדש בגרסת טריילהוק המחוזקת ועוד הרבה חיזוקים. צילום: ג'יפ
ג'יפ טרייל פס – ג'יפ קומפאס חדש בגרסת טריילהוק המחוזקת ועוד הרבה חיזוקים. צילום: ג'יפ

מה עוד? ג'יפ טריילפאס. שהוא קומפאס טריילהוק שמיועד לשטח (אה…). הטריילפאס מצויד בהגבהה צנועה של 1.5 אינץ' וחישוקי 18 אינץ' שעוטים צמיגי שטח של קונטיננטל ומתקן גג.

חוזרים לרנגלרים: יש גם את הסוויצ'באק. רנגלר שמיועד בפשטות להראות מה קורה כששופכים את קטלוג החלקים של מופאר על רנגלר. יש לו דלתות מיוחדות עם פתחים, צמד סרני דנה 44 כולל מיגונים לדיפרנציאלים ושתי נעילות, הגבהה של 4 אינץ' על בולמים של פוקס, כננת, פגושי הבי דיוטי ומערכת פליטה פתוחה. הגלגלים הם כמובן 37 אינץ' ויש גם מערכת LED ללילות, מכסה מנוע מאוורר וגם גג פריק. המנוע צנוע יחסית: מדובר בפנטאסטאר המוכר של ג'יפ.

ג'יפ 66 - מראה רטרו שממש ממש אהבנו. צילום: ג'יפ
ג'יפ 66 – מראה רטרו שממש ממש אהבנו. צילום: ג'יפ

כמעט אחרון חביב ממתין ה-CJ 66, קונספט מוכר שג'יפ הציגה בעבר. ה-CJ 66 שמבוסס על שלדה של רנגלר TJ  (ההוא מהעשור הקודם) הוא בעצם סוג של מחווה לג'יפ CJ הקשיש והטוב. אלא שבנוגוד לCJ – וכשחושבים על זה גם בניגוד לTJ – לרנגלר מחווה הזה יש מנוע V8 בנפח 5.7 ליטרים ותיבה ידנית. הסרנים הם דנה 44 שמסובבים צמיגי 35 אינץ'.

ג'יפ אילומינייטור - הרבה פנסים - ועוד כמה דברים. צילום: ג'יפ
ג'יפ אילומינייטור – הרבה פנסים – ועוד כמה דברים. צילום: ג'יפ

ואחרון חביב מוצג הלומינייטור. ג'יפ שמיועד להדגים טכנולוגיות תאורה. הלומינייטור פותח, תחזיקו חזק, בשיתוף עם מנייטי מארלי האיטלקית (זוכרים? פיאט קרייזלר?). אז יש לו פנסי LED, זרקורי LED, פנסי ערפל LED  שזזים ביחד עם ההגה וגם..LED  באר. וכמובן, ילדים, אל תנסו את כל זה בבית. כי אנחנו חיים בישראל, ואם תיסעו מהר יקח אתכם שוטר. ואם תגביהו יותר, גם יקח אתכם שוטר. ואם תשנו מידת צמיגים, יקחו אתכם ישר שוטרים. בקיצור, תמשיכו לחלום ובהצלחה.

צפו גם בזה

מבחן דרכים אלפא רומיאו טונאלה

הדגם השלישי של אלפא רומיאו באולם התצוגה נושא בכנפיו את בשורת העיצוב של המותג האיטלקי ההיסטורי. אלפא רומיאו טונאלה מחפשת את הדרך ללב שלכם. גי'פון עירוני לדור חדש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.