יום רביעי , 12 מאי 2021
ראשי » חדשות » אושרו ליצור! קרוסאוברים חדשים של JEEP ו-פיאט
אלפא רומאו ברנרו. SUV עתידי קטן (קבוצה B) ומאד סקסי. איור: autoprove

אושרו ליצור! קרוסאוברים חדשים של JEEP ו-פיאט

רוני נאק

סטלנטיס, הענקית שנולדה ממיזוג PSA עם FCA, אישרה ליצור קרוב של שלושה דגמי SUV/קרוסאוברים אשר עתידים להיות מיוצרים במפעלי החברה בפולין. כך התגלה במסמכים שדלפו לעיתונות במהלך סוף השבוע.

היצור של קרוסאובר קטן ממותג JEEP עתיד להתחיל בנובמבר 2022, כאשר בעקבותיו יגיע קרוסאובר קטן נוסף הפעם ממותג פיאט באפריל 2023. גם SUV ממותג אלפא-רומיאו עדיין לא אושר ליצור ולא ברור בשלב הזה מה הסיבה לכך.

פיאט Centoventi (שם זמני) תחשבו פיאט פנדה 4X4 רק מודרני וכנראה גם חשמלי. צילום: FIAT

המשותף לכל שלושת הדגמים העתידיים (משלושה מותגי רכב שונים) הוא שימוש בפלטפורמה המודולרית של PSA המיועדת למכונית קטנה. הפלטפורמה הזו, מכונה CMP, כבר משרתת את פיג'ו 2008, אופל קורסה, סיטרואן ו-DS3. בנוסף לשלדה (פלטפורמה) שלושת הדגמים העתידיים ישמשו בעיקר במנועים ותיבות הילוכים מקבוצת PSA. כפי שאנו מכירים את הפלטפורמה הזו ואת הגמישות של יצור עם מבחן של מנועי בעירה פנימית או מנועים חשמליים אלו בהחלט חדשות טובות.

זה ג'יפ רנגייד המשווק גם אצלנו. הגדם החדש יהיה קטן יותר ויכנס לקומה מתחת לנ"ל. צילום: JEEP

• מבחן דרכים פיג'ו 2008

ברקע העניין הזה, מצוטט משנה הרוה"מ הפולני בטוויט מדצמבר האחרון כי סטלנטיס תשקיע 203 מיליון דולרים במפעל רכב. במכתב הדרישה של סטלנטיס לספקים השונים (זה שדלף) עוסקים בכך כי המפעל הפולני עתיד להגיע לנפח יצור של כ-300 אלף יחידות בשנה במלא התפוקה.

גרסת FIAT של הקרוסאובר הקטן תתבסס ככל הנראה על קונספט Centoventi שהוצג כבר לפני שנתיים והיא עתידה ליצר כ-125,000 יחידות.

גרסת JEEP לקרוסאובר מקבוצה B, תהיה קטנה יותר מג'יפ רנגייד ועתידה למעשה להיות הדגם הקטן ביותר בליין דגמי ג'יפ. כאן הצפי הוא לכ-100 אלף יחידות שנתיות.

את ההפרש אמור להשלים אלפא-רומיאו שכל הידוע לגבי הדגם הזה הוא כי הוא צפוי להיקרא Brennero ויהיה חשמלי וכפול-הנעה ובהמשך גם עם מנוע בעירה פנימית.

צפו גם בזה

מבחן דרכים קופרה פורמנטור

לא מוחלש בכלל! גרסת 1.5ל' מציגה ביצועים שפויים ואת כל האופי הייחודי של CUPRA במה שהוא לדעתנו ה-SUV הסקסי ביותר שיש כרגע על כבישי ישראל. עם הצעת מכר נכונה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *