שבת , 13 אוגוסט 2022
ראשי » חדשות » לנד רובר רוכשת את סדנת BOWLER
דיפנדר קופץ באוויר
JLR - לנד רובר יגואר - רוכשת רשמית את סדנת שיפורי השטח BOWLER. צילום: JLR

לנד רובר רוכשת את סדנת BOWLER


רוני נאק

כל מי שיש לו קצת אבק מדבריות באוזניים מכיר את באולר – BOWLER – סדנת השיפורים הקטנה שקמה באמצע שנות ה-80' אשר הפכה לנדרוברים תמימים למכוניות ראלי ועבירות. רמות ה"שיפורים" היו שונות, בהתאם לדרישות הלקוחות משינויים מינוריים יחסית כמו התקנת כלובי בטיחות, מיכלי דלק מוגדלים ומערכות מתלים מחוזקות ועד לבניה ממש של שלדה מצינורות אשר לתוכה מושלכת מערכת הנעה משופרת של לנד רובר או בשנים האחרונות של יגואר.

באולר EXR רכב על לבן ברקע טרקטור
bowler exr – ניסיון מרשים ליצור רכב פנאי שרירי – רק יחידות בודדות יוצרו. צילום: BOWLER

באולר נמצאת בקשר צמוד ביותר עם לנד רובר עוד משנת 2012 אז יצרה שותפות מותגית בלעדית עם לנד רובר שכללה חסות, שיווק ואפילו הנדסה ופיתוח משותפים.

ג'יפ על דיונה במדבר
זה באולר ווידקאט – בצילום קלאסי מראלי דקאר. בשלב כלשהוא לבאולר הייתה הקבוצה הרשמית השניה בגודלה במירוץ היוקרתי. צילום: באולר

עתה צפויה הסדנה להשתלב לחטיבה המיוחדת – SVO – אשר מתמחה בגרסאות שרירים ובכלים מהזמנות מיוחדות (תחשבו על AMG למשל של מרצדס). לפי ההודעה של לנד רובר, באולר תמשיך ליצור רכבי שטח ודגמי מירוצים בעיקר לראלי.

באולר CSP צבאי גי'פ פשיטה
זה קונספט של באולר לרכב פשיטות ולכוחות מיוחדים. עשוי בהחלט למצא את החלל בהעדר דיפנדר. צילום: באולר

שני נתונים חסרים מההודעה הרשמית לעיתונות: מחיר הרכישה וגם על החטיבה הביטחונית של באולר. כפי שאתם בטח יודעים לדיפנדר היה משקל משמעותי בעיקר כמוצר לשוק הביטחוני. השינויים שעברו על היצרנית והפסקת היצור של הדיפנדר הקלאסי הוציאו את JLR לגמרי מהשוק הזה. שוק, אשר אופי העימותים שיש היום מחייב מעבר לכלי רכב קלים ומהירים. אפילו צבאות משמעותיים הקימו יחידות כאלה בעקבות ההצלחה של הג'יהדיסטים בתנאים האלה. כאן באולר יכולה בהחלט להיכנס למשבצת עם היכולת מוכחת לבנות רכבי שטח מהירים, קשוחים ועמידים הרבה יותר ממה שתמצאו באולמות התצוגה. אפילו יש להם אב טיפוס שמסתובב בתערוכות ביטחוניות ומכיל בדיוק את כל מה שצריך כדי להמשיך להתמודד במגזר הביטחוני.

 

צפו גם בזה

מבחן דרכים אלפא רומיאו טונאלה

הדגם השלישי של אלפא רומיאו באולם התצוגה נושא בכנפיו את בשורת העיצוב של המותג האיטלקי ההיסטורי. אלפא רומיאו טונאלה מחפשת את הדרך ללב שלכם. גי'פון עירוני לדור חדש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.