יום שלישי , 27 יולי 2021
ראשי » חדשות » למבורגיני:"המלאי אזל"
כמעט כל התפוקה המתוכננת לשנת 2021 כבר מכורה. גם הוראקן. שגשוג בחסות הקורונה. צילום: למבורגיני

למבורגיני:"המלאי אזל"

רוני נאק

לא רק אצלנו שוק הרכב חוגג בריבאונד היסטרי. לקוחות ברחבי העולם שהיו ספונים בבתים חודשים ארוכים, מתחילים לצאת החוצה, למצמץ לנוכח השמש הקייצית הבהירה ולגלות שכרטיס הסנטוריון שבכיסם רוטט מהתרגשות. כמו אצלנו אנשים רוצים להתפנק. יש כאלה שמתפנקים ב-MG חשמלית, יש כאלה (540 ליתר דיוק) שמעדיפים את הקוקפיט הפתוח של מאבריק עצבני ויש אחרים שידפקו הופעה בריביירה על למבורגיני חדשה. ומי שאי פעם היה בקיץ בריביירה מכיר את הפקקים. הפעם אלה יהיו של למבורגיני שהודיעה כי "או טו טו" כל תפוקת 2021 נמכרה.

כמעט כל התפוקה המתוכננת לשנת 2021 כבר מכורה. בעיקר אורוס (מי אמר Q8?) שגשוג בחסות הקורונה. צילום: למבורגיני

לפי הצהרת מנכ"ל החברה, סטפן וינקלמן, כל התפוקה של 10 חודשי יצור בשנה רגילה, כבר נמכרה. 2020 נחתמה כאחת השנים הטובות יותר של למבורגיני (חברת בת של קבוצת VW) למרות עצירת יצור מלאה בת חודשיים. אלא שעתה, ב-2021 מותג העל האיטלקי-בבעלות-גרמנית רושם זינוק של 25% במכירות ברבעון הראשון של השנה.

כמעט כל התפוקה המתוכננת לשנת 2021 כבר מכורה. גם אוונטדור. שגשוג בחסות הקורונה. צילום: למבורגיני

כמו פרארי, גם למבורגיני איטית יותר משאר תעשיית הרכב באימוץ של מערכות הנעה חשמליות. דגם PHEV, היברידי נטען נמצא בפיתוח ולדברי המנכ"ל יהיו גרסאות PHEV של כל דגמיה עד שנת 2024. עבור למבו חשמלית "על מלא" תיאלצו לחכות לחצי השני של העשור (זה אומר אחרי 2025). המעבר איטי למרות שלמבו היא כאמור חלק מקבוצת VW המשקיעה עשרות מיליארדים בפיתוח דגמים חשמליים רבים לכל רוחב קו המותגים שלה. חלק מאלו עתידים להגיע בקרוב מאד לישראל (באופך מביך קודם בערוצי היבוא המקביל – חודשים לפני היבואן הסדיר).

לאחרונה קבלה VW הצעה בסך של 7.5 מיליארד דולרים לרכישת למבורגיני. אולם זו נדחתה ולאור הביצועים האחרונים של המותג לא יהיה זה סביר שבוולפסבורג ימהרו להיפרד מהשור הזועם.

צפו גם בזה

מבחן דרכים סוזוקי ויטארה הייבריד

עדכון מראה מינורי, שילוב של מערכות בטיחות אקטיביות וגם מערכת היברידית קלילה שמורידה את דירוג הזיהום. סוזוקי ויטארה נותנת פוש. האם זה מספיק מול תחרות מצויינת?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *