שבת , 18 ספטמבר 2021
ראשי » חדשות » לקסוס גדול לקסוס קטן
קונספט J201 - לקסוס LX ויש בה הכל מסופרצ'רג'ר ועד ג'ריקן. צילום: לקסוס

לקסוס גדול לקסוס קטן

רוני נאק

אם לבטמן היה רכב שטח הוא היה נראה ככה. קונספט J201 של לקסוס לקח את דגם LX (על בסיס טויוטה לנדקרוזר 200) והפך אותו לנשק המסעות האולטימטיבי – לדידם. רשימת הפריטים ארוכה מאד ואין לכם סיכוי לצלוח את כולה בלי לעצור לשתות מים, פעמיים לפחות.

קונספט J201 – צמיגי שטח 33 אינץ' ומערכת בילום מתוגברת. צילום: לקסוס

אז אחסוך את המובן מאליו ואספר רק שמנוע ה-V8 האטמוספרי קיבל סופרצ'ארג'ר שהקפיץ את התפוקה ל-550 כ"ס ו-76 קג"מ. תיבת ההילוכים האוטומטית נשארה ללא שינוי על 8 ההילוכים שלה כמו גם ההנעה הכפולה הקבועה וה-LOW. יחסי ההעברה בשני הסרנים (IFS בחזית) קוצרו ל-1:4.30 וגם נוספו נעילות דיפרנציאל של ARB.

קונספט J201 – משולש קדמי-עליון ממותג ומתוק במיוחד. הגבהה של עד 4.8 אינץ'. צילום: לקסוס

חישוקי גלגלים 17 אינץ ועליהם צמיגי ג'נארל גראבר בקוטר 33 אינץ'. דרך החישוקים תוכלו לשזוף את פניהן של צלחות בלימה מחורצות ומאווררות מבית סטופ-טק עם קליפרים תואמים.


תחום המתלים מעניין. ICON החליפה את זרועות המתלה העליונות בחזית ואת מוטו הרדיוס התחתונים מאחור. חיישני הגובה של בקרת היציבות תוכנתה מחדש כדי להתמודד עם הגבהה שבין 2 ל-4.8 אינץ' המשתנים בהתאם למצב הנבחר של תיבת ההעברה. בארבע רמות בין מצב כביש רגיל ל"אקסטרא היי".

קונספט J201 – מגירות מטען מאחור. הכלב אינו חלק מחבילת האבזור. צילום: לקסוס

בנוסף יש פגושי פלדה ופירזול לסף הדלתות, מיגון גחון מלא, מנשאי מים וצמיגים נפתחים מאחור. כננת וורן גדולה בפגוש הקדמי. על הגג תמצאו תא ננעל למקסטראקס ותאורת LED משולבת באופן נאה בגגון.

אולי תחכו לטויוטה לנדקרוזר 300?

הקבינה של ה-LX ללא שינוי מהותי. את תא המטען תופסות מגירות לציוד נוסף ובקבינה יש את יחידת השליטה של ARB, מערכת לניהול האנרגיה במצבר ה-12V וכן מד נטיה פן יקלע הרכב לשיפוע צד.

קונספט J201 – לקסוס LX ויש בה הכל מסופרצ'רג'ר ועד ג'ריקן.  גם בישראל יש סדנאות שיודעות לבנות ברמה כזו. צילום: לקסוס

התפקיד של היצירה הזו (שהפכה למציאות בזכות רכיבים שאינם בקטלוג האביזרים הרגיל של לקסוס), חוץ מלגרום לנו לרייר, הוא להשתתף בראלי של נשים בלבד אשר מתקיים בנבאדה וקליפורניה על פני 10 ימים ו-2000 קילומטרים.

איור אפשרי למראה של לקסוס LBX – שיהיה SUV ממש קטן על בסיס טויוטה יאריס קרוס היברידית. איור: KDesign

לקסוס LBX

אוקיי. עכשיו נקו את האבק וחזרו לאולם התצוגה. דיווחים מאתרים של חובבי לקסוס (תתפלאו יש דבר כזה) מגיעים איורים של SUV קטן חדש שלדבריהם צפוי להיות מוצג בקרוב על ידי החברה. כמו דגמים אחרים של מותג הפרימיום היפני, גם לקסוס LBX יתבסס על דגם-אח של טויטה הפעם זה הטויוטה יאריס קרוס שגם יגיע אלינו.

איור אפשרי למראה של לקסוס LBX – שיהיה SUV ממש קטן על בסיס טויוטה יאריס קרוס היברידית. איור: KDesign

לקסוס לאחרונה רשמה באירופה את הטריידמארק LBX מה שהוליד את הספקולציה כי מדובר ב-SUV קטן נוסף שייכנס מתחת ל-לקסוס UV בליין הדגמים. מידע נוסף לא באמת קיים ורק נותר להעריך כי מערכת ההנעה תהיה היברידית (קאריאובר מהיאריס קרוס) וכי תיעשה עבודה משמעותית בקבינה כדי להביא אותה לרמת האיכות, איבזור וה-NVH הצפויים ממותג כמו לקסוס.

צפו גם בזה

מנכ"ל חדש ל-EV EDGE

שרגא כץ מונה לתפקיד מנכ"ל EV-Edge מקבוצת יוניון מוטורס (יבואנית טויוטה) יחליף את רונן יבלון שמונה לתפקיד אחר בקבוצה – מנכ"ל Geely ישראל שעתידה לפעול בקרוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *