יום חמישי , 11 אוגוסט 2022
ראשי » חדשות » מרצדס מתחשמלת
GLC 350 e מרצדס. 370 אלפי שקלים וטעינה מהשטקר. צילום: מרצדס
GLC 350 e מרצדס. 370 אלפי שקלים וטעינה מהשטקר. צילום: מרצדס

מרצדס מתחשמלת

רוני נאק

כלמוביל, יבואנית מרצדס משיקה רכבי כביש שטח חדשים בעלי הנעת פלאג אין הייבריד.  מדובר במהלך המגיע זמן קצר בלבד לאחר הודעתה של דלק מוטורס, יבואנית ב.מ.וו על יבוא של מספר רכבי ב.מ.וו בעלי הנעת פלאג אין הייבריד. יש להדגיש כי המיסוי שמוטל על רכבי פלאג אין הייבריד נמוך משמעותית מן המיסוי שמוטל על מקביליהם נטולי המנוע החשמלי. כך, שיעור המס אשר מוטל על רכבי פלאג אין הייבריד, בין אם יוקרתיים ובין אם לא, נע בין כ-20 ל-30% בעוד ששיעור המס על רכבים "רגילים" הוא 83% (שממנו מנכים עד כ-16 אלף שקל בהתאם לרמת הזיהום).

הדגם הראשון שכלמוביל משיקה הוא ה-GLC350E  המצויד במנוע חשמלי המפיק 85 קילוואט. טווח הנסיעה של ה-GLC  הסמי חשמלי הוא 34 ק"מ בכוח חשמל ומהירותו המרבית כשהוא ניזון מן הסוללה היא 135 קמ"ש. מרצדס GLC  יוצע ברמת הגימור PREMIUM הכוללת תאורת LED חכמה, כניסה ויציאה ללא מפתח, הנעה ללא מפתח, גג שמש פנורמי, תא מטען עם פתיחה חשמלית, מושבים חשמליים עם זיכרונות וחימום, בקרת שיוט אדפטיבית, התראה על רכב בשטח מת, התראה על סטייה מנתיב, חלונות אחוריים כהים, מערכת שמע עם צג 7 אינץ', מצלמת רברס מקורית עם פסי הכוונה דינמיים, חיישני חנייה היקפיים עם סייען חנייה אקטיבי והכי חשוב לנו: מתלי שטח מוגבהים (20 מ"מ). המחיר: 370 אלפי שקלים.

GLE 500 e Premium מרצדס. כל הטוב של GLE פלוס טעינה מהשקע וטווח חשמלי שלי 30 ק"מ. המחיר כחצי מליון שקלים. צילום: מרצדס
GLE 500 e Premium מרצדס. כל הטוב של GLE פלוס טעינה מהשקע וטווח חשמלי שלי 30 ק"מ. המחיר כחצי מליון שקלים. צילום: מרצדס

לצד GLC  מושקת גם גרסת הפלאג אין הייבריד של אחיו הגדול –GLE500E שמצויד במנוע V6 בנפח 3.0 ליטרים ובמנוע עזר המפיק 85 קילוואט. טווח הנסיעה בכוחו של חשמל בלבד לדגם זה הוא 30 קילומטרים והמהירות המרבית היא 130 קמ"ש. מרצדסGLE  יוצע בשתי רמות אבזור:Exclusive  ו- Premium. רמת הגימור הראשונה מציעה כסטנדרט מושבים חשמליים, חימום מושבים, צג 8 אינץ', חיישני חנייה היקפיים, סייען חנייה אקטיבי, מצלמת נסיעה לאחור עם פסי הכוונה דינמיים, תאורת LED חכמה, כניסה ויציאה ללא מפתח, תא מטען עם פתיחה חשמלית, התראה על רכב בשטח מת, התראה על סטייה מהנתיב, גג שמש נפתח וסגירה חשמלית לדלתות. דגם הפרמיום יכלול בנוסף חבילת עזר לנהג, מתלי אוויר, מצלמות היקפיות 360 מעלות וזיכרונות למושבים. מחיר מרצדסGLE יחל ב-515 אלף שקלים לרמת האבזור ה"בסיסית" ויטפס ל-565,000 לרמת הגימור "פרמיום".

צפו גם בזה

מבחן דרכים אלפא רומיאו טונאלה

הדגם השלישי של אלפא רומיאו באולם התצוגה נושא בכנפיו את בשורת העיצוב של המותג האיטלקי ההיסטורי. אלפא רומיאו טונאלה מחפשת את הדרך ללב שלכם. גי'פון עירוני לדור חדש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.