יום ראשון , 9 אוגוסט 2020
ראשי » מגזין » משאיות מרצדס חדשות בישראל
משאית מרצדס
דור חדש של משאיות מרצדס מגיע לישראל עם מערך בטיחות אקטיבי מקורי. צילום: מרצדס

משאיות מרצדס חדשות בישראל

מערכת שטח

כלמוביל יבואנית משאיות מרצדס משיקה בישראל את הדור החדש של משאיות ה-Actros וה-Arocs . מרצדס אקטרוס מצוידת במערכות עזר אקטיביות מצילות חיים המאפשרות נהיגה סמי אוטונומיות, בלימה אוטונומית, האצה אקטיבית, זיהוי הולכי רגל, תיקון סטייה מנתיב ועוד כל זה כחלק מהמפרט הסטנדרטי של הכלי.

תא נהג מרצדס
דור חדש של משאיות מרצדס מגיע לישראל עם מערך בטיחות אקטיבי מקורי. קוקפיט MBUX דיגיטאלי מלא וגם מראות וידאו עם תצוגה 360 מעלות. צילום: מרצדס

משאית מרצדס Actros  מיועדת לנסיעות ארוכות ומשאית ה-Arocs לפתרונות תשתית מצוידות במערכת MirrorCam המחליפה את מראות הצד הגדולות ומציגה במקומן חיישני צד עם מצלמות המשדרות ישירות לשני מסכי תצוגה בגודל של 15" בצידי תא הנהג. מצלמות הצד מציגות גם מערכת לחיווי מרחקים בעלת שדה ראייה רחב במיוחד. כמו כן, הודות להסרת המראות נוצר שיפור אירודינמי עד כמה ששתי מראות יכולות להשפיע על מקדם הגרר של משאית גדולה.

דור חדש של משאיות מרצדס מגיע לישראל עם מערך בטיחות אקטיבי מקורי. צילום: מרצדס

בתחום הבטיחות נעשתה קפיצת דרך משמעותית במשאית ה- Actros המיועדת לשימוש בפיתוח תשתיות, עם שילוב מערכות בטיחות מבוססות על מצלמות ומכ"מ ייעודי המאפשרת נהיגה סמי-אוטונומית עם בקרת שיוט אדפטיבית הפועלת בכל טווחי המהירות, אפשרות לזחילה בפקקים, בלימה אוטונומית עד למהירות של 80 קמ"ש עבור עצמים נייחים וניידים, זיהוי הולכי רגל עד למהירויות של 50 קמ"ש ועוד.

 

אמיל קרעין, מנכ"ל קבוצת רכבי ההובלה וההסעים של כלמוביל מציין כי "מדובר בעידן חדש בענף המשאיות המציעות שילוב של מערכות מתקדמות וסביבת נהג הדומה לקוקפיט הטייס. בין המערכות המשולבות באקטרוס החדשה, מערכת בלימה אוטונומית, תיקון סטייה מנתיב אשר שומרת את המשאית במרכז הנתיב או צמוד לפס הסימון הימני או השמאלי, בהתאם לבחירת הנהג. מערכת לניטור ערנות נהג אשר מתריעה על עייפות, מערכת מצלמות במקום מראות ויכולות נהיגה חצי אוטונומיות, סביבת נהג מהגבוהות הקיימות בשוק, חסכון בצריכת הדלק של עד 5%, קישוריות ועוד". 

צפו גם בזה

JEEP מתחשמלת וצומחת

מותג JEEP עובר שינוי שורשי עם מעבר להנעה חשמלית ודגמים חדשים - הכנה לאירופה ולמיזוג עם PSA?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

fifteen + thirteen =