יום חמישי , 13 מאי 2021
ראשי » מגזין » תובת טנק רובוטית לזירה
תובת טנק רובוטית של מילרם מאסטוניה. פלטפורמת חימוש גמישה וסיוע לכוחות חי"ר ממוכן ושריון. צילום: MILREM

תובת טנק רובוטית לזירה


רוני נאק

זה אמנם עדיין לא SKYNET אבל אנו בהחלט שצועדים לשם. חברה בשם מילרם מאסטוניה (זה שם למעלה במפה בצפון מזרח אירופה) חשפה השבוע תובת טנק קל (12 טונות צנומים) בעלת יכולת אוטונומית ושליטה מרחוק. התובה מיועדת לסיוע לכוחות של חי"ר ממוכן וגם כ"מספר 2" לכוחות משוריינים (אם היה "מספר 2" בתורת הלחימה בשריון). לתובה יכולת לנוע במהירות של עד 80 קמ"ש על הכביש ו-50 קמ"ש בשטח והיא מונעת על ידי יחידת הנעה דיזל-היברידית שיכולה גם לספק הנעה חשמלית שקטה. טווח הפעולה עומד על 600 ק"מ.

מגוון צריחים בהתאמה אישית. עד תותחים של אוטומטיים של 50 מ"מ. צילום: MILREM

הממדים הקטנים והמשקל הקל הופכים את הכלי הזה ליביל אוויר. הוא יכנס לבטן של הרקולס או עד 5 יחידות לבטן של C-17 אם יש כזה בסביבה.

על התובה אפשר להתקין מגוון צריחים וחימוש. החל מתותחים קלים בקטרים של 25 עד 50 מ"מ, מקלעים וכן משגרים רב-קניים לחימוש משוטט שמסוג לטפל במטרות נ"מ, עמדות מבוצרות וכל דבר אחר שראש נפץ של 4.5 ק"ג מסוגל לטפל בו.

כנרגע, בעת החשיפה לתובה הרובוטית יכולת לקבל פקודות מרחוק. בפיתוח היכולת לעקוב אוטונומית אחרי רכב מוביל, לנווט בעצמה לנקודת ציון מוגדרת ואפילו לנהל פעילות של כמה כלים אוטונומיים כנחיל (מחשבה מפחידה בפני עצמה). אם בשנים האחרונות הסיכון העיקרי של טנקים היו טילי נ"ט. הרי שעתה גם פצחן מוכשר יוכל לשלוח נחיל של רובוטים חמושים להביא פיצוחים מהפיצוציה.

צפו גם בזה

אינאוס גראנדיר עולה שלב

גראנדיר יוצא לשטח! 100 אבי טיפוס מתקדמים משולחים לרחבי העולם למיצוי סדרות ניסוי בתנאי שטח ומזג אוויר קיצוניים וליצור מידע קריטי חדש להמשך הפיתוח של הרכב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *