יום ראשון , 20 יוני 2021
ראשי » מטוסים ותעופה » MOONEY במכירה פומבית

MOONEY במכירה פומבית

זו ההדמנות שלכם להציע הצעה במכירה פומבית מקוונת ל-Acclaim Type S הראשון אשר יורד מקו היצור של MOONEY תחת הבעלות החדשה.

MOONEY נוסדה בשנת 1929 על ידי שני אחים עם תשוקה אמיתית למהירות. אבל רק אחרי מלחמת העולם השניה העסק החל להתרומם ברצינות. הכוונה הייתה ליצור מטוס אזרחי עם נשמה של מטוס קרב – והם הצליחו לשמור על הנשמה הזו עם כ-11,000 מטוסים שיוצרו במשך השנים כשהם מסמנים אבני דרך חשובים כמו תא מדוחס, הראשונים להגיע ל-200 מיל"ש עם מנוע של 200 כ"ס בלבד, מערכת ניהול מנוע ממוחשבת בסדרת מנועי הפורשה שלהם, חד מנועי ראשון עם רישיון לטוס בתנאי קרח ולבסוף חד-מנועי המהיר ביותר בייצור סדרתי. לא פחות מ-132 שיאי מהירות נקבעו לאורך השנים ובהם החציה הבין יבשתית המהירה ביותר, שיאי רום ועוד.

MONNEY מחדשת את היצור ומוציאה למכירה פומבית את האקליים S הראון. המטוס הסדרתי המהיר ביותר - 242 קשרים. צילום: MONNEY
MOONEY מחדשת את היצור ומוציאה למכירה פומבית את האקליים S הראון. המטוס הסדרתי המהיר ביותר – 242 קשרים. צילום: MOONEY

אבל משבר האשראי הכריע סופית את החברה אשר ידעה חילופי בעלות רבים לאורך השנים וב-2008 הופסק היצור, כל העובדים נשלחו הביתה והמפעל בטקסס נותר מיותם עם שלדי מטוסים עוד על קו ההרכבה. במשך חמש שנים עכבישים תוו קורים במפעל עד שב-2013 יצאה הודעה כי חברת אחזקות טאיוונית המייצגת משקיעים מסין רכשה את החברה עבור סכום שלא נחשף.

היצור של שני הדגמים: Acclaim , Ovation התחדש בפברואר השנה כמו גם אספקת החלפים והשירות לבעלי המטוסי אשר נותרו ללא גיבוי של המפעל. לאחרונה הודיעה החברה עם הזרמה של עוד 50 מיליון דולרים אשר יופנו לא רק ליעול תהליך הייצור ולאפשרות להגיע למוצר עם מחיר ורווחיות טובים יותר, אלא גם להקמת מוזיאון ומרכז מורשת. בעוד שהמאמצים מרוכזים כרגע בהתנעה מחודשת של הייצור, זה ברור כי העיניים נשואות לשוק הסיני אשר מתחיל לגלות סימני התעררות עם שחרור המרחב האווירי של המדינה לתנועה של מטוסי תעופה כללית.

MONNEY מחדשת את היצור ומוציאה למכירה פומבית את האקליים S הראון. המטוס הסדרתי המהיר ביותר - 242 קשרים. צילום: MONNEY
MOONEY מחדשת את היצור ומוציאה למכירה פומבית את האקליים S הראון. המטוס הסדרתי המהיר ביותר – 242 קשרים. צילום: MOONEY

בהיצע כרגע שני דגמים: Ovation במחיר של 650 אלף דולרים ו-Acclaim במחיר 700 אלף דולרים. לשני הדגמים מנועי קונטיננטל, קוקפיט זכוכית דיגיטאלי, ראיה סינטטית, התראת קרקע, קישוריות לווינית ועוד.

המכירה הפומבית תיסגר ב-11 ליולי והמפתחות של ה-Acclaim Type S (חד מנועי המהיר ביותר בייצור 242 קשרים!) יימסרו לו בתערוכת אושקוש הקרובה. למכירה הפומבית

צפו גם בזה

מכוניות טסלה מרגלות

ממשלת סין אוסרת על מכונית מתוצרת טסלה להכנס למחנות צבא. הסיבה, חשש שמצלמות הרכב יעבירו מידע בטחוני רגיש ליריבים מחוץ לגבולות סין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *