יום רביעי , 14 אפריל 2021
ראשי » חדשות » ג'יפ קומפאס מתרענן
ג'יפ קומפאס מתרענן. צילום: JEEP

ג'יפ קומפאס מתרענן

רוני נאק

ג'יפ השיקה היום באירופה את הקומפאס החדש. ההשקה הראשונה של המותג תחת מטריית סטלאנטיס. הקומפאס החדש תוכנן כך שיקלע באופן מדוייק יותר לטעמו של רוכש ה-SUV האירופאי על ידי עיצוב חדש של תא הנהג, שיפורי האיכות הכללית של תא הנוסעים ושילוב הדור האחרון והמתקדם ביותר של טכנולוגיות ההנעה והבידור. לפי ג'יפ ה"פיצוח" החדש של הקומפאס יהיה השילוב בין שתי ה"נשמות" של הרכב: שטח ואורבן כדי להתאים לדרישות של לקוחות בקבוצה הגדולה והחשובה של ה-C-SUV הסופר-תחרותית.

ג'יפ קומפאס טריילהוק באדום ולידו 4Xe כסוף והיברידי. צילום: JEEP

ג'יפ קומפאס היברידי

מן החוץ תתקשו להבחין בהבדלים מהותיים. עדכוני המראה מינוריים למדי ומתמקדים בחזית, שבכה ופנסים מחודדים עם פסי LED לתאורת יום. המראה מלוטש יותר, יותר פרימיומי ומחמיא בסביבה העירונית. ג'יפ עשתה בחכמה שלא שינתה כאן הרבה. תא הנהג והקבינה עברה טיפול הרבה יותר עמוק והיא עתה כל-חדשה. הדשבורד מעוצב מחדש ומציע עתה חלל פנים גדול יותר. לוח מחוונים דיגיטלי מלא במידה של 10.25 אינץ' בעל 7 תפריטים משתנים ואפשרויות רבות להתאמה אישית, מערכת מולטימדיה מהדור החדש ביותר, Uconnect5 עם מסכים של 8.4 עד 10.1 אינץ' (תלוי בחבילת האבזור). המסך החדש ממוקם גבוה יותר על הדשבורד ומאפשר ראות קלה יותר מבלי להוריד עיניים מהכביש, מעבד שהוא פי 5 מהר יותר וכמובן ממשקי קארפליי ואנדרואיד אלחוטיים והפעלה קולית.

ג'יפ קומפאס חדש עם סביבת נהג דיגיטלית ושיפור מהותי בחומרים וחווית האיכות. כאן גרסת טריילהוק. צילום: JEEP

עיצוב מחדש של הקונסולה המרכזית ותאי האחסון שסביב הגדיל את נפח תאי האחסון שבקבינה וכן את החלל הפנימי. זאת, לצד מראה מודרני יותר ותחושת איכות משופרת בזכות גלגל הגה חדש, משטחי עץ, אלומיניום ועוד חומרי גלם איכותיים.

ג'יפ קומפאס מתרענן עם שינויים מינוריים לחיצוניות הנאה בכל מקרה. צילום: JEEP

בהיצע חמש מערכות הנעה: בנזין, דיזל ו-PHEV ושלוש תיבות הילוכים (ידנית 6 הילוכים, כפולת מצמדים או אוטומטית) עם הנעה קדמית או כפולה 4X4. מנועי הבנזין הם בנפח 1.3ל' טורבו עם 130 או 150 כ"ס המוצמדים לתיבת הילוכים ידנית או כפולת מצמדים. מנוע דיזל חדש בנפח 1.6ל' עם 130 כ"ס, תיבה ידנית והנעה קדמית וגם PHEV עם בחירה של 190 או 240 כ"ס תיבת הילוכים אוטומטית והנעה כפולה חשמלית בזכות מנוע חשמלי אחורי.

ג'יפ קומפאס מתרענן. מלוטש ומתוחכם יותר. קולע לטעם האירופאי. צילום: JEEP

ג'יפ קומפאס משווק בישראל במחיר המתחיל ב-169,000 שקלים.

 

צפו גם בזה

מבקרים את שמשון הגיבור

יונדאי קונה עברה עדכונים והיא עתה חזקה יותר מתמיד. כך שחשבנו שזה יהיה נכון לבקר עמה מי שכח היה סימן ההיכר שלו - שמשון. מגלים את דרך הפסלים בצורעה עם יונדאי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *