יום שני , 4 יולי 2022
ראשי » חדשות » 2020 השנה בה ה-PHEV נכנס לחיינו
פותח מאמר סמל היברידי
האם שנת 2020 היא השנה בה מכוניות היברידיות-נטענות ייכנסו לחיינו. באירופה הלחץ אדיר. צילום: רוני נאק

2020 השנה בה ה-PHEV נכנס לחיינו

רוני נאק

נו טוב. אז התלאות של המס הירוק כבר הפכו לזכרון ישן עם הקצב של החדשות במדינה הקטנה שלנו. ובכל זאת, עוד אי אפשר באמת לנשום לרווחה. גם כי אין לנו עדיין ממשלה וגם כי שוק הרכב שוב עתיד להשתנות במהלך השנה. ואם צריך לשים את האצבע על טרנד אחד שיבלוט במיוחד הוא כניסה של דגמי PHEV רבים (היברידי-נטען כפי שהם מכונים אצלנו). בין השאר מכיוון שיש לנו עוד שנתיים שבהן הדגמים האלה עדיין יהנו מהקלות במיסוי של 20% כפי שהיה עד עתה. בנוסף, עובדים שיבחרו ברכב PHEV מקבלים הטבה משמעותית של 1,010 שקלים בשווי השימוש החודשי שהם משלמים.

בתוך מאמר שקע טעינת רכב חשמלי
האם שנת 2020 היא השנה בה מכוניות היברידיות-נטענות ייכנסו לחיינו. באירופה הלחץ אדיר. צילום: אופל

• מבחן משווה מיצובישי אאוטלנדר PHEV מול טויוטה ראב-4 היברידי

אבל כל זה בכל זאת כסף קטן. כי מי שידחוף לנו מכוניות PHEV יהיו יצרניות הרכב. בעיקר האירופאיות. אלה חייבות לעמוד עתה במגבלת CO2 של כלל היצור שלהן – אחרת הן צפויות לקנות של מיליארדים על הפרתן (ואנו כבר מכירים את טסלה שמוכרת זכויות CO2 ליצרניות המזהמות בארה"ב ובהרבה כסף). זה יהיה תקף לגבי יצרניות שבשבילן ישראל נחשבת כחלק מהשוק האירופאי – ולא מזה"ת – כי אז אנו נכנסים לתחשיב. כך או אחרת שנת 2020 תהיה שנת מאבק ליצרניות הרכב, עם נפח מכירות גלובאלי שיורד ומגבלות זיהום הדוקות יהיה עליהן לדחוף חזק (עם תמריצים לסוכנים ומחירים תחרותיים) את הדגמים הירוקים שלהן. כתוצאה מזה אנאליסטים באירופה צופים כי נחווה ירידה משמעותית במחירי ה-PHEV. בכיר בבנק UBS צוטט באנגליה: "מאחר שיצרניות הרכב צפויות להיות אגרסיביות בדחיפת דגמי PHEV ללקוחות, השוק מסתכן ביצירה של מלחמת מחירים בהמשך השנה". ועד כמה המצב קשה? כדי לקבל אמת מידה. יהיה על המכירות של דגמי ה-PHEV להיות פי 7 (שבע!) יותר בהשוואה לשנת 2019 – רק כדי לעמוד בסף הזיהום ולא לשלם קנסות.

סיום מאמר כבל טעינה מחובר לרכב לבן
האם שנת 2020 היא השנה בה מכוניות היברידיות-נטענות ייכנסו לחיינו. באירופה הלחץ אדיר. צילום: וולוו

על פי הדרישה של ה-EU על הפליטה הממוצעת של צי הרכב של יצרן אירופאי, לא לעבור 95 גק"מ של CO2. הקנס על מעבר של הממוצע הזה הוא דרקוני: 95 אירו לכל גרם נוסף כפול מספר המכוניות שיוצרו. קשוח!

צפו גם בזה

VW שמה עין על החשמל היקר

קבוצת VW תחזיר לחיים את השם SCOUT כמותג פרימיום עם ליין של טנדרים ורכבי פנאי גדולים. המיקוד הוא בשוק האמריקאי ובמותגי הפרימיום עתירי התזרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.