יום ראשון , 22 מאי 2022
ראשי » חדשות » הקורונה הורגת את מצלמות המהירות
פותח מצלמות מהירות
הגבלות התנועה במשבר קורונה יוצרות משבר חריף ליצרניות ומפעילות מצלמות התנועה. צילום:WSJ

הקורונה הורגת את מצלמות המהירות

רוני נאק

לאחינו באוסטרליה יש סיבה טובה לשמוח לאיד. החטיבה האוסטרליה של ענקית מצלמות המהירות/רמזור REDFLEX הודיעה שהיא בצרות כלכליות. זאת לאחר שחשפה כי 15% מהכנסות החברה מגיעות מהדו"חות שהיא מפיקה לנהגים. יותר דוחו"ת = יותר כסף. הירידה בהכנסות נובעת מן הסתם במגבלות התנועה שהוטלו על הציבור וגם על המשכות ההגבלות מזה שבועות ארוכים מבלי לראות את האופק. זאת ועוד – מגבלות תנועה עתידיות גם אלו יפגעו בהכנסות יצרנית מצלמות המהירות. אכן חדשות קורעות לב. החברה פעילה במדינות רבות בארה"ב והייתה מעורבת בלא מעט פרשיות משפטיות.

בתוך מאמר מצלמת מהירות
מצלמת מהירות ורמזור. אילוסטרציה. צילום: REX

בשבילנו הנהגים הקורונה הביאה גם דברים טובים: מחירי נפט מהנמוכים ביותר בשלושים השנים האחרונות, וגם כאן קשה שלא לשמוח אפילו קצת לאיד של קרטל המדינות מפיקות הנפט ותומכות הטרור שמקבלות עכשיו זעתר חזק. מספר מופחת של נפגעים בתאונות דרכים (לצד שמועות שגם מתים מתאונות דרכים נרשמו במדינות מסויימות כקרבנות של קורונה) וכמובן ירידה חדה בזיהום האוויר – שאנו עוד נתגעגע לאוויר הנקי והמתוק שיש לנו עכשיו. כל זה מהגבלות התנועה של שבועות בודדים. מגורל דומה סובלות – ככל הנראה – גם מצלמות המהירות אצלנו לצד אחיותיהן מצלמות הרמזור – שסובלות מאבטלה לפחות כמונו הנהגים שנשארים בבית. מצלמה מובטלת היא מצלמה שלא מכניסה כסף. מצב מצער שכנראה לא היה גורם לי לזרוק קיסם להציל מצלמה הטובעת בים.

ואצלנו? בואו לא נתחיל עם זה. מאות מיליוני שקלים להקמה, מאות מיליוני שקלים בקנסות – ואפס תרומה חיובית לבטיחות בדרכים. 

 

צפו גם בזה

מזראטי חושפת עוד קצת גרקאלה

תחשבו עליו כמו על לבאנטה קטן יותר. עם ממדים של אאודי Q5 מזראטי גראקלה בהחלט בדרך להיות רב מכר של מותג היוקרה האיטלקי. האם העיכוב בהגעה לייצור ישבח את הבציר?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.