יום רביעי , 30 ספטמבר 2020
ראשי » חדשות » טסלה נפלה על הראש
TESLA TRUCK
הנה הסייברטראק של טסלה - הזיה עתידנית של טנדר שאמור להתמודד מול שלושת הענקים. צילום: טסלה

טסלה נפלה על הראש

רוני נאק

מפח נפש? תלוי את מי שואלים. אם אלו המשקיעים של טסלה – בבורסה – אז כנראה שמדובר במפח נפש גדול – שלא לומר אכזבה. הם חיכו שלוש שנים שטסלה תציג מתחרה ראוי בשוק הטנדרים הכה-רווחי בו שולטים ביד רמה פורד, GM ו-RAM. בינינו הפורד F-150 הוא כרגע המוצר היחיד שמחזיק את הראש של הענקית מעל למים – אבל זה כבר נושא למאמר אחר. ובכן אחרי שנים שטסלה – ואילן מאסק העומד בראשה – מבטיחים לאמריקאים טנדר חשמלי אשר יתן בראש לכל מה שיש בהיצע מהשלישייה של דטרויט – חשף ביום חמישי בלילה אילון מאסק טנדר שלא עבר בשלום את הפרזנטציה שלו.

המשקיעים לא אהבו. נחשו היכן בגרף התקיים אירוע ההשקה. צילום מסך: GOOGLE

את העיצוב שנוי המחלוקת אפשר לקבל או שלו – את המרכב העשוי מפלדת אל חלד (מה שמסביר את הקווים הישרים – כי זה חומר קשה לעיבוד) כבר ראינו ב…נכון! דלוריאן ואפילו מיג 25 מה שנותן track record  לא טוב לכלי רכב מהחומר הזה. אה…ויש גם שמשות משוריינות שהתפצחו במצגת כשהמעצב הראשי של TESLA השליך כדור מתכת עליהם. לחסידי טסלה נספר שזו לא בדיוק הדרך התקנית לבחון שמשה משוריינת.

סדקים בפרזנטציה – אילון מאסק מחוויר – ולמה בכלל טנדר סדרתי אזרחי צריך שמשות משוריינות בסטנדרט? אפוקליפסת זומבים? צילום מסך מהפרזנטציה.

הנתונים הטכניים לא באמת מעניינים כאן. נספר רק שיש שלוש גרסאות: מנוע חשמלי יחיד, שני מנועים ושלושה. עם מחיר בסיס של 40 אלף דולרים וטווח של כ-400 קילומטרים וגרסה בכירה המחיר של כ-70 אלף דולרים וטווח של 800 קילומטרים. מי שיקנה את הגרסה החזקה ביותר יקבל גם טרקטורון חשמלי בארגז – אמיתי לגמרי. עוד בנתונים זה יכולת גרירה של כ-3.4 טונות והעמסה של 1.5 טונות. 4 דלתות ו-6 מושבים. תחילת היצור הצפויה לפי טסלה היא בסוף שנת 2021.

טנדר סייברטראק של טסלה – יש גם הנעה כפולה וטווח גדול בגרסאות הגבוהות. צילום: טסלה

חסידי טסלה יאהבו בטח את העיצוב החדשני, את השימוש בחומרים לא שיגרתיים, את העובדה שהם נוסעים בטסלה ולא בפורד, שברולט או ראם ומרגישים שהם יותר ירוקים באמצעות צרכנות רכב. אילון מאסק גאון. ללא ספק אם הוא יצליח לאנשים אשכרה לקנות את זה. ואם מסתכלים על הטנדרים של ריוויאן ושל בולינג'ר – אחד פרימיומי מפואר והשני תכליתי ומסוקס – שם מדובר במוצרים הרבה יותר אפויים. זו דעתי.

הגרסה הבכירה מגיעה עם טרקטורון חשמלי מקורי. שקע טעינה שני על חשבונך. צילום: טסלה

צפו גם בזה

ללא תאונות, ללא זיהום וללא פקקים

קאדילק מובילה את החזון של GM לעתיד של תחבורה חכמה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ten − eight =