יום שישי , 27 מאי 2022
ראשי » מגזין » היכונו לטויוטה 4RUNNER כל חדש!
לוקח את המראה המשפחתי של לנדקרוזר 300? טויוטה 4RUNNER כל חדש בדרך לחשיפה עולמית. איור: EFOB

היכונו לטויוטה 4RUNNER כל חדש!

רוני נאק

אחד הדגמים הוותיקים והמוערכים ביותר של טויוטה, 4RUNNER, עומד להיחשף בדור כל-חדש ומאד מסקרן – בעיקר לעכברי השטח שסובלים מהדילול של לנדקרוזר במחזור הדם שלהם. ובכן עדיין העניין לא רשמי אבל פיסות מידע ורמיזות שצפות באתר (ETHER) משני צידי האוקיאנוס מלמדות כי טויוטה עתידה בקרוב, יש אומרים עוד השנה, לחשוף דור חדש, השישי במספר, של דגם 4RUNNER. יפה שעה אחת קודם שכן הדור הנוכחי הושק איש שם בשנת 2009 והוא עתיק לפחות כמו הפראדו (אצלנו לנדקרוזר) שהושק באותה שנה ומאז עבר שתי מתיחות פנים. זה לא מפתיע שכן הפראדו 150 וה-4RUNNER משתמשים באותה שלדה.

מראה אפשרי של טויוטה 4RUNNER החדש. קשוח עם נעילות ו-FOX וגם מסכי מולטימדיה 12 אינץ' וקישוריות אקסטרה. צילום: טויוטה

אלא שעתה טויוטה מרעננת סופסוף את קו דגמי השטח ומשרה מאורה עלינו בני התמותה את פלטפורמת TNGA-F המיועדת לכלים שכמותם. זו שלדת סולם עם מתלה נפרד בחזית וסרן חי מאחור שעליה תמצאו רוכבים את הקרוזר 300 החדש, לקסוס LX600 וגם טויוטה סקויה וטונדרה החדשים. ובכן הפלטפורמה הזו, בווריאציה שלה עתידה לשרת גם את משפחת פראדו החדש, 4RUNNER, היילקס וגם טאקומה. כל אלו מגיעים אלינו אם ביבוא הסדיר או המקביל. ל-TNGA יתרונות בטיחותיים רבים והיא מציעה קשיחות מבנית עדיפה, יכולת לשלב מערכות סיוע ובטיחות אקטיביות וכמובן מגוון נרחב של מערכות הנעה ובהן גם היברידיות והיברידיות נטענות.

טויטה לנדקרוזר פראדו הנוכחי. דגם מ-2009 שעבר מתיחות פנים לאורך השנים. בקרוב נפרד ממנו. צילום: טויוטה

טויוטה 4RUNNER החדש לא בטוח שימשיך עם מנוע ה-V6 בנפח 4.0ל' בנזין הנוכחי שלו. משיקולי זיהום אוויר וצריכת דלק – ואנו עשויים בהחלט לראות מעבר למנועי 4 ציל'+טורבו. אחד המועמדים המובילים לזה הוא מנוע 2.4ל' טורבו חדש שכבר משווק באחת הגרסאות של לקסוס NX החדש. למנוע נתוני תפוקה ומומנט עדיפים מזה של ה-4.0ל' ויחד עם תיבת הילוכים אוטומטית של 8 הילוכים הוא יציע ביצועים וצריכת דלק עדיפים בהרבה על מערכת ההנעה המיושנת שיש כרגע.

עוד מספרים הפתיתים שבאתר כי ה-טויוטה 4RUNNER החדש יהיה עם שלוש שורות מושבים. בהחלט מעניין. מתי יגיע לשוק? ובכן השמועות מדברות על השקה בסוף 2022 וזה לא יפתיע אם נחזה ברצף השקות שיכללו גם פארדו והיילקס חדשים. בינתיים תוכלו לרכוש את טויוטה 4RUNNER הנוכחי דרך ערוצי היבוא המקביל בישראל.

צפו גם בזה

מיצובישי מונטרו ספורט מפתיע

היבוא המקביל ממשיך להפתיע הפעם זה מיצובישי מונטרו ספורט עם כל מה שצריך לבוש: שלדת סולם, 4X4, נעילת דיפרנציאל אחורית וגם 7 מושבים ואבזור נוחות ובטיחות מודרניים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.