יום חמישי , 25 יולי 2024
מה זה חשמלי, חתיך ועם סמל טויוטה? הכירו את BZ3c - משפחתית חשמלית חדשה מבית טויוטה. צילום: טויוטה

טויוטה חושפת שני דגמים חשמליים חדשים

רוני נאק

יצרנית הרכב הגדולה בעולם, טויוטה, חשפה שני דגמים חשמליים חדשים שעתידים להיות מושקים בשנת 2025: BZ3X שהוא רכב פנאי חשמלי ואת ה-BZ3C שהוא הצ'בק חשמלי. שני הדגמים האלו עתידים להיות מיוצרים על אדמת סין במיזמים משותפים עם FAW ו-GAC הסיניות (כאשר יעשה ככל הנראה שימוש בסוללות "בלייד" מבית BYD לפחות באחד משני הדגמים האלה.

דגם נוסף למשפחת BZ3. גרסת X לקרוסאובר המצטרף לסדאן ולהצ'בק. צילום: טויוטה

 

• מבחן דרכים טויוטה C-HR הייבריד

האם טויוטה עתידה לשווק את שני הדגמים החשמליים החדשים האלה גם מעבר לחומה הגדולה של סין? זה עדיין לא ידוע מה גם שהם תוכננו ספציפית לשוק הסיני. להזכירכם מדובר בשוק הרכב הגדול בעולם בו נמכרו מדי שנה כ-28 מיליון מכוניות.

תא נהג דיגיטלי וסביבת "טק" אדמונית להצ'בק הספורטיבית למראה BZ3c. צילום: טויוטה

 

ה-BZ3X היא גרסת הייצור של קונספט BZ FlexSpace, בעוד שה-BZ3C מבוססת על קונספט ה-BZ Sport Crossover – שניהם הוצגו בתערוכת שנגחאי בשנה שעברה. מפרטים טכניים לא פורסמו.

קוקפיט מרווח ואוורירי ב-BZ3x הקרוסאוברי ברוחו. צילום: טויוטה

 

טויוטה אומרת ששני הדגמים מצוידים בטכנולוגיית הבטיחות המתקדמת "העדכנית ביותר", שהתמונות מציעות שיכולות להיות מופעלות בין השאר על ידי חיישני 'ליידר' (סורקי לייזר). זאת, אם הבליטות שמעל השמשה הקדמית מספקות רמזים בכיוון.

בהודעה לעיתונות של טויוטה נכתב שה-BZ3C פותח במשותף עם BYD,וגם FAW – שהיא בבעלות ממשלת סין אחת משותפות המיזם של טויוטה (בישראל אנו מכירים את מוצר הדגל שלה: הונגצ'י. רמז רמז…קריצה קריצה) – ו עם 'מרכז המחקר והפיתוח של טויוטה בסין.

 

Check Also

מבחן דרכים ריינג' רובר איווק P200

רענון מעודן מן הפנים ומן החוץ ויחידת הנעה טורבו-בנזין מעניינת החזירה אותנו לחיקו של הריינג' הקטן המעודן והרלוונטי יותר מתמיד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

four × 2 =