יום שישי , 1 יולי 2022
ראשי » חדשות » טויוטה bZ4X בחשיפה מלאה
טויוטה bZ4X הכל חשמלית. אצלנו באמצע השנה הבאה. צילום: טויוטה

טויוטה bZ4X בחשיפה מלאה

דגם הייצור הסדרתי של ה-bZ4X, שדומה מאד לקונספט שעליו הוא מבוסס, הוא הדגם הראשון של טויוטה שפותח כרכב חשמלי המונע באמצעות סוללה (BEV). זהו גם הרכב הראשון שנבנה על הפלטפורמה הייעודית החדשה של טויוטה לרכבי BEV. פלטפורמת e-TNGA אשר משלבת את יחידת הסוללה כחלק אינטגרלי של השלדה, המצבר הממוקם מתחת לרצפת הרכב, מעניק את היתרונות הבסיסיים של מרכז כובד נמוך, חלוקת משקל עדיפה מלפנים/מאחור וקשיחות מרכב גבוהה, עם יתרונות לבטיחות, נוחות והתנהגות כביש רהוטה.

טויוטה bZ4X הכל חשמלית. אצלנו באמצע השנה הבאה. צילום: טויוטה

טווח הנסיעה הצפוי הוא למעלה מ-450 ק"מ (בהתאם לגרסה; נתונים מדויקים יאושרו בהמשך). ה-bZ4X יציע גם מאפיינים טכנולוגיים מתקדמים, כולל גג עם לוח סולארי שיסייע בטעינת הסוללה בזמן נהיגה או חנייה, ודור שלישי של Toyota Safety Sense עם מערכות בטיחות אקטיביות ומערכות סיוע לנהג חדשות ומשופרות.

טויוטה bZ4X הכל חשמלית. אצלנו באמצע השנה הבאה. סוללה של 71 קוט"ש. צילום: טויוטה

ה-bZ4X בתצורת ההנעה הקדמית מונע על ידי מנוע חשמלי בעל הספק של 150 קילוואט או 204 כ"ס DIN ומומנט מרבי של 265 ניוטון-מטר, המאפשר לו להאיץ מ-0 ל-100 קמ"ש תוך 8.4 שניות ולהגיע למהירות מרבית של 160 קמ"ש. הדגם בעל ההנעה לכל הגלגלים הוא בעל הספק מרבי של 217.5 כ"ס DIN ומומנט מרבי של 336 ניוטון-מטר; המהירות המרבית זהה, בעוד שההאצה מ-0 ל-100 קמ"ש נעשית תוך 7.7 שניות. סוללת הליתיום-יון בעלת קיבולת של 71.4 קילוואט-שעה שצפויה להעניק טווח נסיעה של למעלה מ-450 ק"מ (תקן WLTP). הסוללה ניתנת לטעינה מהירה מבלי לפגוע בבטיחות או באורך חיי השירות: ניתן להשיג טעינה של 80% תוך כ-30 דקות עם מערכת טעינה מהירה של 150 קילוואט.

טויוטה bZ4X הכל חשמלית. אצלנו באמצע השנה הבאה. צילום: טויוטה

 

צפו גם בזה

VW שמה עין על החשמל היקר

קבוצת VW תחזיר לחיים את השם SCOUT כמותג פרימיום עם ליין של טנדרים ורכבי פנאי גדולים. המיקוד הוא בשוק האמריקאי ובמותגי הפרימיום עתירי התזרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.