שבת , 2 יולי 2022
ראשי » חדשות » טויוטה ראב-4 PHEV
טויוטה ראב-4 PHEV
עם 306 כ"ס, וטווח חשמלי של 60 קילומטרים האם זה הטויוטה ראב-4 עליו חלמנו? צילום: טויוטה

טויוטה ראב-4 PHEV

רוני נאק

טויוטה חשפה הלילה את הגרסה הנטענת של טויוטה ראב-5. רכב הכביש שטח הבינוני של טויוטה אשר מצליח בעולם כפי שמצליח אצלנו. אלא שעד לחשיפת גרסת ה-PHEV אתמול בלילה בתערוכת LA שמביא את היכולת הדינאמית והטווח החשמלי לרמות חדשות – בטח בהשוואה לביצועים הפושרים יחסית של הגרסה ההיברידית שאנו מכירים.

תא הנהג של טויוטה ראב-4 PHEV. ביצועים וטווח מרשימים. צילום: טויוטה

מנוע הבנזין הוא אותו 2.5ל' עם 178 כ"ס שאנו מכירים מראב-4 ההיברידי אלא שלמנוע הזה מצרפת יחידת הנעה חשמלית אשר מקפיצה את התפוקה ל-306 כוחות סוס (נתון ראשוני לדברי טויוטה) שזה כ-90 כוחות סוס יותר. שלא במפתיע התאוצה ל-100 קמ"ש יורדת ל-6.2 שניות. נתון שלפי טויוטה יהיה הטוב בקבוצתו. גם פליטת ה-CO2 צפויה להיות נמוכה ולעמוד על 30 גק"מ בלבד – נתון אפשרי בין השאר בזכות טווח חשמלי צפוי של כ-60 קילומטרים. ואנו משתמשים הפעם די הרבה במילה "צפוי" מכיוון שאלו לא נתונים סופיים ועשויים להשתנות בין שוקי טויוטה השונים והכיול הסופי לעמוד בתקן WLTP.

עם 306 כ"ס, וטווח חשמלי של 60 קילומטרים האם זה הטויוטה ראב-4 עליו חלמנו? צילום: טויוטה

לפי ההודעה לעיתונות טויוטה ראב-4 PHEV יכנס לשווקים במחצית השניה של 2020 – עם תאריכי כניסה שונים בכל שוק. בהתחשב בזה שכרגע יש רשימת המתנה של כחצי שנה לטויוטה ראב-4 ההיברידי, היינו מערכים שנראה את גרסת ה-PHEV של רכב הכביש שטח מטויוטה רק בעוד כשנה. 

צפו גם בזה

VW שמה עין על החשמל היקר

קבוצת VW תחזיר לחיים את השם SCOUT כמותג פרימיום עם ליין של טנדרים ורכבי פנאי גדולים. המיקוד הוא בשוק האמריקאי ובמותגי הפרימיום עתירי התזרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.