יום רביעי , 22 ספטמבר 2021
ראשי » חדשות » לוי יצחק: מכוניות יד 2 מתייקרות
לוי יצחק מעלה מחירי המשומשות. למשל איסוזו דימקס שעלה ב-2.4%. צילום: רוני נאק

לוי יצחק: מכוניות יד 2 מתייקרות

רוני נאק

המחירון של המדינה, לוי יצחק, עתיד במהדורת ספטמבר 2021 של מחירון הרכב להעלות את מחירי המכוניות המשומשות. העליה מתרחשת לכל אורכו ורוחבו של המחירון עם שינויים החלים בין הקטגוריות, המותגים והדגמים השונים. שיעור העליה נע בין קצת פחות מ-1% לכ-2.5% התייקרות לדגמים המבוקשים ביותר. למיטב ידיעתנו מדובר בפעם הראשונה שלוי יצחק מעלה מחירים.

גם שברולט ספארק שנהנית מביקוש ער מתייקרת. צילום: רוני נאק

זה לא סוד ששוק הרכב בישראל, נמצא בטירוף של כל הזמנים. עמישראל מצא דרך לפצות את עצמו על ימי הקורונה דרך הארנק ורוכש מכוניות בקצב הרבה יותר גדול ממה שהיבואנים ומפעלי הרכב מוכי הקורונה מסוגלים לספק. זאת, במקביל ל"סופה המושלמת" שנוצרה בעקבות המחסור העולמי בשבבים אשר מאט את היצור של דגמים רבים, הריחוק של רבים מתחבורה ציבורית אם בשל חוסר זמינות ויעילות או חששות מהידבקות. הביקוש הרב מול האספקה המוגבלת גרם לא רק לעליית מחירי המכוניות החדשות (בשקט בשקט כמעט לכל רוחב השוק) אלא גם לדחיית אספקה חודשים רבים קדימה אפילו במותגים ודגמים עממיים שמעולם לא נהנו מביקושים כאלה.

יונדאי i10 מתייקרת בכמעט 2.0%. צילום: רוני נאק

לקוחות רבים שלא רוצים לחכות חודשים לרכב חדש, לצד אחרים שלא רוצים להוציא סכום כסף גדול על מכונית חדשה, פנו למגרשי הליסינג והזיזו את מרכז הכובד של השוק לעבר היד השניה. מגרשי המכוניות, שחלקם אף הם התרוקנו, החלו להרגיש בתנועה הגוברת, צמצמו את ההנחות ואפילו העלו מחירים לדגמים שלרוב כלל לא היו זוכים להתייחסות בימים רגילים. ישנם סוחרי מכוניות שאף החלו להציע לציבור לרכוש ממנו את המכוניות המשומשות כשהם מציעים מחירי מחירון. דבר שלא היה מעולם.

ההתייקרות לא פסחה על מותגי היוקרה. גם GLE מטפס במחיר. צילום: רוני נאק

תנודות השוק האלה משתקפות במחירון החדש של לוי יצחק שיצא ב-1 לספטמבר. בין הדוגמאות הבולטות לעליית המחירים אפשר למנות:

  • טויוטה יאריס סטייל מ-2015 שמחירה עלה ב-1.9% ל-53 אלפי שקלים
  • יונדאי i10 מ-2019 שגם עלה ב-1.9% ל-54 אלפי שקלים
  • טויוטה לנדקרוזר שהתייקר בכ-1.0%
  • איסוזו דימקס LS תא כפולה מ-2017 שעלה ב-2.4% ל-167 אלפי שקלים

דגמים נוספים שהתייקרו הם סיאט איביזה וסקודה אוקטביה, קיה פיקנטו, שברולט ספארק ואחרות.

צפו גם בזה

מבחן דרכים סאנגיונג רקסטון

רכב הפנאי שטח הגדול של סאנגיונג עבר עדכון עמוק למדי – חזרנו אליו לנסיעת מבחן ולראות בעצמנו מה השתנה והם הוא עדיין אלטרנטיבה ראויה לקרוזר. מנוע מחוזק נעילת דיפ'

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *