יום שישי , 10 אפריל 2020
ראשי » חדשות » ריסוק מצוין: וולוו XC60 הקרוסאובר הבטוח של 2017
וולוו XC60 הוא רכב הפנאי הבטוח ביותר של 2017 - כך לפי NCAP. כבוד! צילום: NCAP
וולוו XC60 הוא רכב הפנאי הבטוח ביותר של 2017 - כך לפי NCAP. כבוד! צילום: NCAP

ריסוק מצוין: וולוו XC60 הקרוסאובר הבטוח של 2017

תומר הדר

וולו XC60 היא הקרוסאובר הבטוח ביותר שנבחן השנה עלידי EURONCAP, כך מודיע הארגון עם פרסומיהם של מבחני ריסוק למספר דגמים חדשים, רובם קרוסאוברים.

יש להדגיש שכל הרכבים שנבחנו במבחן הריסוק זו לציון מרשים של חמישה כוכבים, אך בקרב הרכבים עצמם קיימת שונות ברמות הבטיחות הנובעת בין היתר ממידת יעילותם של אמצעי בטיחות סמי אוטונומיים. כך, הרכב הראשון שנבחן על ידי EURONCAP הוא וולוו XC60, שקיבל ציונים גבוהים ברוב סעיפי מבחן הריסוק. ב- EURONCAP מציינים לשבח את יעילותן של מערכות הבטיחות הסמי אוטונומיות של וולוו XC60, כגון מערכת בלימה עירונית.

לצד וולוו XC60 נבחנה גם פולקסווגן T ROC, שאינה צפויה , לפחות לא בשלב זה, לעשות עליה לישראל. הפולקסווגן קיבלה ציון של חמישה כוכבי בטיחות כמו גם ציונים טובים בגין הימצאן של מערכות בטיחות סמי אוטונומיות.

לאחר ה-T ROC נבחן סקודה קארוק המיועד להגיע ארצה בעוד מספר חודשים. הקארוק זכה לציון מלא של חמישה כוכבים, אך דווקא את מערכות הבטיחות הסמי אוטונומיות של הקארוק לא מיהרו לשבח ביורו אנקאפ והעניקו ציון של 58% בלבד בסעיף המנתח את יעילותן של מערכות הבטיחות.

בנוסף לקארוק נבחנה גם מיצובישי אקליפס קרוס המיועדת להגיע ארצה בשנה הבאה. האקליפס קרוס קיבלה את חמשת הכוכבים הנכספים אך במבחן ריסוק צידי קיבלו בובות הריסוק ציונים נמוכים. לצד רכבים אלה נבחנה גם סיטרואן C3 איירקרוס, שזכתה גם היא לציון מלא של חמישה כוכבי ריסוק ולציון לשבח לקשיחות המרכב בכל סוגי המבחנים השונים שהופעלו על רכב הכביש שטח של סיטרואן. ההערה היחידה שהתקבלה נגעה לסכנה לפציעת "צליפת שוט" ליושבי הספסל האחורי.

גם סיאט ארונה קיבלה חמישה כוכבים במבחן הריסוק הודות, במפתיע, לסיאט איביזה. לפי EURONCAP הארונה מבוססת ברובה על האיביזה ולכן חולקת עמה ציון של חמישה כוכבים. גם אופל קרוסלנד X זכתה לציון חמישה כוכבים אך גם להערה אודות הגנה חלקית בלבד לחזה הנוסעים היושבים מאחור בתאונה צידית.

 

צפו גם בזה

מכוניות חדשות בנמל אילת

הכוח עובר לקונים

מלאים של רכב חדש שלא זזים - זה הזמן לנצל את המצב ולקנות מכונית חדשה בתנאים שלא יחזרו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

fourteen − four =