יום שישי , 1 יולי 2022
ראשי » חדשות » פולקסווגן אמארוק הבא יהיה פורד ריינג'ר
סקיצה ש-VW שחררה בסוף 2020 כטיזר לקראת הצגת טנדר אמארוק הבא. צילום: VW

פולקסווגן אמארוק הבא יהיה פורד ריינג'ר

רוני נאק

לפי כמה חודשים, ביוני 2020, יצאה הודעה משותפת של שתי ענקיות הרכב, פורד ו-VW באשר לשיתוף פעולה רחב היקף בתחום הרכב המסחרי. השתיים יחלקו פלטפורמות, יחידות הנעה ופיתוח בשביל הדורות הבאים של "סיטי וואן", פולקסווגן טרספורטר/פורד טרנזיט וכן של וואן גדול יותר, 1 טון, שיהיה באחריות הפיתוח של פורד וגם פיקאפ בינוני שיהיה על בסיס פורד ריינג'ר ויצורו יתחיל כמודל 2022. הצפי של הענקיות הוא לייצר כ-8 מיליון יחידות מהנ"ל לאורך מחזורי החיים של הדגמים השונים. כמובן כי ישולבו בעניין טכנולוגיות הנעה סביבתיות, חשמליות, אשר יפותחו במשותף.

טנדר פורד ריינג'ר בגרסת "טרמור" זכה לשבחים רבים. צילום: פורד

להורדת ההודעה של VW ו-FORD

פולקסווגן אמארוק הגיע לסוף מחזור החיים שלו ועתיד אם כן, בהתבסס על ההודעה הזו, להיות "טנדר מדבקה" שהוא ריינג'ר עם סמל VW. זה לא בהכרח דבר גרוע שכן לפורד ריינג'ר מוניטין טובים למדי, ואפילו גרסת "טרמור" קשוחה לשטח. זה גם אומר של-אמארוק תהיה בפעם הראשונה תיבת העברה עם LOW (יחס של 1:2.71), תיבת הילוכים אוטומטית עם 10 הילוכים ונעילת דיפ' אחורית מקורית. המנוע עשוי להיות דיזל 2.0ל' כפול מגדשים (204 כ"ס כפי שהוצג בטרנספורטר החדש) או V6 דיזל 3.0ל' של פולקסווגן. אופציה נוספת ומעניינת היא מנוע דיזל 4 ציל' חדש ש-VW עובדת עליו אשר עשוי להפיק כ-300 כ"ס. הרבה מעל כל מה שיש כרגע בסגמנט. אם ב-VW יצליחו לשנורר מפורד את מערכת ההנעה ההיברידית של F-150 ליישום באמארוק זה יכול להיום שוס שיצור הפרעה מהותית מול עמודי התווך של הסגמנט: איסוזו דימקס ו-טויוטה היילקס.

שילוב מנוע דיזל V6 עשה את ההבדל לאמארוק בישראל. צילום: VW

מה התחדש בטויוטה היילקס 2021?

רבים הסיכויים ש-VW לא תסתפק בהחלפת הסמל בחזית בלבד, אלא תשקיע בפחחות עם חזית מזוהה, כנפיים ומכסה מנוע ומאחור ארגז בעיצוב שיהיה יותר VW ופחות פורד. עוד הבדלים אנו עשויים למצא בתא הנהג וסביבת הנוסעים. בינינו, מספיק להחליף רק את הדשבורד ולוח המחוונים, כדי לקבל חווית נהיגה פולקסווגנית. הפורד ריינג'ר מציע חבילת בטיחות וסיוע אקטיבית מלאה וכן גם קישוריות מצויינת דרך ממשקים ומערכות של פורד שאנו מכירים כבר מהאקספלורר והפומה החדשים כאן בישראל. אם אלו ימצאו דרכן גם לפולקסווגן אמארוק החדש זה לגמרי יהיה WIN לסגמנט הזה.

תא נהג של פורד ריינג'ר. חבילת בטיחות וסיוע אקטיבית וגם ממשקי מולטימדיה נהדרים. זמינות מצויינת לאמארוק הבא. צילום: פורד

בנוסף, עבורנו עכברי השטח, אלו חדשות נהדרות שכן הריינג'ר, בניגוד לאמארוק, נהנה מעולם נרחב ביותר של אפטר מרקט. מערכות מתלים והגבהות, עבור במיגונים, פגושי פלדה, ציוד למסעות וטיולים ועוד.

באתר צ'מפיון, יבואנית VW מסחריות לישראל, האמארוק הנוכחי כבר לא מופיע. אנו ממתינים לתגובה לכמה שאלות בעניין ונפרסם אותן כאן לכשיגיעו.

גם אם דלק מוטורס (יבואנית פורד) יביאו את הריינג'ר טרמור. לא נכעס. צילום: פורד

צפו גם בזה

VW שמה עין על החשמל היקר

קבוצת VW תחזיר לחיים את השם SCOUT כמותג פרימיום עם ליין של טנדרים ורכבי פנאי גדולים. המיקוד הוא בשוק האמריקאי ובמותגי הפרימיום עתירי התזרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.