יום חמישי , 29 אוקטובר 2020
ראשי » חדשות » פולקסווגן TAOS
הנה פולקסווגן TAOS. קטן יותר מטיגואן ועם 1.5ל' טורבו והנעה כפולה. צילום: VW

פולקסווגן TAOS


רוני נאק

לאחרונה ראינו כניסה של כמה דגמי VW ביבוא מקביל. ביניהם גם דגמים שאין מהם יבוא סדיר על ידי היבואנית הרשמית, צ'מפיון מוטורס. וזה מעניין מכיוון ש-VW ארה"ב חשפה רק לפני כמה ימים את TAOS. שהוא SUV קומפקטי אשר משתחל ברווח שבין פולקסווגן טיגואן ו-פולקסווגן טי-קרוס. לפי ההודעה לעיתונות מדובר במהלך שניה של החברה כדי לעבות-מאד את היצע דגמי ה-SUV של המותג. ולא במקרה מכיוון ש-TAOS ישתלב בסגמנט של 4 מיליון יחידות בשנה שזה פלח שוק של כ-24%.

הנה פולקסווגן TAOS. קוקפיט דיגיטאלי מלא ואופציה לתאורת אווירה ב-10 גוונים. צילום: VW

לפולקסווגן טאוס המראה המזוהה של רכבי הפנאי מהמותג. בזוויות מסויימות הוא מזכיר את טיקרוס, באחרות טיגואן. בסיס הגלגלים הוא 269 ס"מ, האורך הכללי 446.5 ס"מ, הרוחב עומד על 184 ס"מ והגובה 163.5 ס"מ. תא המטען חריג בנפחו הגדול 790 ל'.

את ההנעה מספק מנוע טורבו-בנזין בנפח 1.5ל' עם תפוקה של 158 כ"ס ו-25.5 קג"מ. אפשרויות ההנעה הן קדמית עם תיבת הילוכים פלנטרית עם 8 הילוכים או כפולה-קבועה עם תיבה כפולת מצמדים עם 7 יחסי העברה.

בתחום האבזור יכיל פולקסווגן טאוס מולטימדיה עם מסך 8 אינץ', קישוריות מורחבת כולל רדיו לוויני, אופציה לתאורת אווירה בעשרה גוונים, לוח מחוונים ווירטואלי רב-שימושי, בקרת אקלים ועוד.

הנה פולקסווגן TAOS. תא מטען ענקי, הנעה כפולה ומנוע טורבו חזק. המידות קומפקטיות. צילום: VW

גם בתחום הבטיחות תמצאו בפולקסווגן TAOS רשימה נכבדת של פריטים מצילי חיים כמו בקרת שיוט אדפטיבית, בלימת חירום אוטונומית, שמירה אקטיבית על הנתיב, ניטור שטחים מתים בין היתר.

פולקסווגן TAOS ישווק בצפון אמריקה בשלוש רמות אבזור ועתיד להיות מיוצר במפעל VW במקסיקו. משם הוא עשוי להגיע גם אלינו בעוד כשנה.

צפו גם בזה

מבחן דרכים לנד רובר דיפנדר

הדיפנדר החדש טלטל את עולם השטח. יצאנו לנהיגה לגלות יותר עם דיזל 240

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

sixteen + 2 =