יום רביעי , 14 אפריל 2021
ראשי » חדשות » שיאומי תייצר מכוניות חשמליות
גרייט וול הסינית היא יצרנית הטנדרים הגדולה ביותר. מכירות של מעל למיליון כלי רכב בשנה. צילום:GWM

שיאומי תייצר מכוניות חשמליות

רוני נאק

בסין קיים כרגע מספר בלתי ייאמן של כ-600 יצרנים ומותגי רכב שונים. מספר מדהים שאמור להיות מדולל במחצית בהוראות הנשיא שי ג'ינפינג. מה שהנשיא רוצה – קורה. יחד עם זאת מסתמן שיתוף פעולה בין ענקית הטכנולוגיה שיאומי עם יצרנית הרכב גרייט וול (שפעלה בישראל בעבר על ידי חברת המזרח). גרייט וול היא יצרנית הטנדרים הגדולה ביותר בסין ומכרה לא פחות מ-1.1 מיליון כלי רכב בשנת 2020. גרייט וול מצידה השיקה רק לפני כמה חודשים מותג רכב חשמלי משלה, עם דגש על רכבי עבודה. בנוסף היא בשלבי הקמה של מפעל חדש ליצור מכוניות חשמליות בסין יחד עם BMW.

שיאומי רוצה להרחיב את סל המוצרים שלה כדי לשפר את הרווחיות ולהדביק תחרות של ענקיות טכנולוגיה אחרות. בצילום שיאומי Mi4. צילום: וויקי

מכוניות גרייט וול מגיעות לישראל

שיאומי המחפשת לגוון את היצע המוצרים שלה, היא אחת מיצרניות הסמארטפונים הגדולות בעולם. התכנית, כך דווח, היא לייצר מכוניות חשמלית תחת מותג חדש של החברה כאשר את היצור בפועל תעשה גרייט וול. המיצוב של המכוניות יהיה דומה לזה של הטלפונים הניידים ויכוון למסת הצרכים העממית והרחבה ביותר (להלן "זול יחסית"). מהצד של גרייט וול הפעילות הזו גם תהיה חידוש שכן החברה מעולם לא סיפקה שירותי יצור לחברות אחרות. לטובת הפרוייקט הזה היא מתגייסת ותספק גם שירותי הנדסה כדי לזרז את העניינים ולשפר את הזרימה של תהליכי היצור השונים.

מותג ORA של גרייט וול כבר החל לפעול לפני כשנתיים על פלטפורמה חשמלית מפיתוח עצמי. צילום:GWM

הודעה רשמית בדבר שיתוף הפעולה עתידה להתפרסם בימים הקרובים.

המהלך הזה מגיע כאשר ברקע קיימים שיתופי פעולה בין יצרניות רכב לחברות טכנולוגיה כאשר אצל כולם המטרה היא לפתח כלי רכב חכמים יותר בעלי סביבת נוסעים אקטיבית ויכולת נהיגה אוטונומית ברמות שונות. בין השיתופים הבולטים יותר אפשר למנות את BAIDU (מקבילה לגוגל) הסינית שרוצה לייצר רכב חשמלי במפעלי GEELY (היבוא לישראל יתחיל באמצעות יוניון מוטורס) וכן השאיפות המוטוריות של אפל ו-וואווי לייצר כלי רכב משלהן.

שיאומי מקווה לחשוף את הרכב הראשון שלה כבר ב-2023

צפו גם בזה

מבקרים את שמשון הגיבור

יונדאי קונה עברה עדכונים והיא עתה חזקה יותר מתמיד. כך שחשבנו שזה יהיה נכון לבקר עמה מי שכח היה סימן ההיכר שלו - שמשון. מגלים את דרך הפסלים בצורעה עם יונדאי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *