יום שישי , 1 יולי 2022
ראשי » חדשות » GEELY הסינית בוחנת החזקה באסטון מרטין
תמונה פותחת אסטון מרטין
DB11 המדהימה של אסטון מרטין תגיע לידיים סיניות? צילום: אסטון מרטין

GEELY הסינית בוחנת החזקה באסטון מרטין

שטח

על אסטון מרטין עברה שנה בעייתית בעולם – אולם היא עשויה לקבל סיוע כלכלי משמעותי דווקא מסין. מדובר בענקית הרכב הסינית GEELY (בעלת השליטה ב-וולוו, לוטוס ומחזיקה 10% ממניות דיימלר) אשר בוחנת בימים האלה רכישת החזקה משמעותית ביצרנית מכוניות העל הבריטית. אסטון מרטין היא בורסאית משנת 2018 – דבר שעשוי להקל על ההשתלטות הסינית. המצב הנוכחי – על פי הדיווחים ב-FT – הוא שגילי בוחנת את הספרים של אסטון.

בתוך כתבה אסטון מרטין DBX
DBX של אסטון מרטין הוא ה-SUV הראשון של היצרנית ועשוי להתגלות כפרת מזומנים – התזמון של GEELY מושלם. צילום: אסטון מרטין

דיימלר הגרמנית (מרצדס למי שפחות בעניינים), שלגילי יש החזקה של כ-10% בחברה, כבר נמצאת בקשר מסחרי עם אסטון מרטין ומספקת לה מנועים – בין השאר לרכב הפנאי DBX שגרסתו הסדרתית הוצגה לאחרונה והוא עתיד להיות משווק לא רק בישראל אלא גם גלובלאית. בינתיים בבורסה הידיעה על הרכישה הזניקה את המניה ב-20% כשנודע על המהלך הצפוי. אחרי שהשוק נרגע העליה התמתנה ל-13%. שוויה של אסטון מרטין היה תחת לחץ רב בשל ירידה גלובלית במכירות, עלויות יצור גבוהות וההשלכות של ברקסיט היוצרות חוסר וודאות. כדי לקבל קנה מידה – המניה שווה היום רק 25% משוויה בעת ההנפקה.

בישראל מכרה אסטון מרטין (עפ"י דו"ח איגוד יבואני הרכב) 7 מכוניות בשנת 2019. זאת לעומת 11 מכוניות בשנת 2018. עם הכניסה של ה-DBX (רכב הפנאי) האם המספרים האלה ישתפרו?

גרף הטבלה של מניית אסטון מהבורסה בלונדון
גרף הטבלה של מניית אסטון מהבורסה בלונדון

צפו גם בזה

VW שמה עין על החשמל היקר

קבוצת VW תחזיר לחיים את השם SCOUT כמותג פרימיום עם ליין של טנדרים ורכבי פנאי גדולים. המיקוד הוא בשוק האמריקאי ובמותגי הפרימיום עתירי התזרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.