יום ראשון , 14 יולי 2024
הזדמנות אחרונה לטבול במעיינות לפני שמתחיל להיות קר. יצאנו להירטב. צילום: רוני נאק

טבילות אחרונות לפני שמתחיל להיות קר

רוני נאק

תצחקו עלינו אבל אנחנו אוהבים לטבול. ולא רק את הפתיבר בתה מתוק מדי אי שם עמוק בבוש. אנו לא לבד וכמונו יש רבים התרים אחרי פינות טבילה, "סודיות" יותר או פחות. הפעם בשביל המטיילים בחגים בחרנו דווקא בשלוש נקודות מוכרות למדי המצטיינות – לפחות מהרושם שלנו – במים צוננים ונקיים במיוחד. כך תגיעו אליהן:

עין עקב. אחת הפינות היפות של הנגב. דורש רכב שטח או כמונו על אופני הרים. צילום: רוני נאק

עין עקב

זהו בהחלט אחד מציוני הדרך החשובים בנגב ומעיין שלעולם לא מאכזב – בעיקר בקור של המים הרבים שבו ובמיקום הפנטסטי. אולם, כדי להגיע אליו צריך להתאמץ. אם אתם מצוידים ברכב שטח – אפשר להגיע כמעט עד אליו בדרך מסומנת לחניון מסודר וללכת בשביל של כמאתיים מטרים עד למים.

עמדות טעינה סמוכות יש בקפה פולה ובירוחם. היערכו בהתאם. צילום: רוני נאק

אנו פיצחנו את שלב השטח על ידי אופניים. חנינו במדרשת בן גוריון ומשם רכבנו עלפי סימוני השבילים עד למעיין. שימו לב שלפי ההנחיות אין לרכב על האופניים מעבר לחניון. ללכת עמם – אפשרי. לא ביג דיל. עין עקב נמצא במוצא של נחל עקב לנחל צין בנוף בראשית מרשים ובלב שמורת טבע. לא רחוק ממנו נמצא גם עין עבדת – הגדול ממנו, נגיש בקלות רבה יותר לכל רכב אבל גם הרבה יותר מטויל ועשוי להיות עמוס ביותר. בנוסף, הכניסה לעין עבדת היא בתשלום. לעין עקב – לא. שימו לב כי בכל מקרה אין להישאר בשטח השמורה בשעות הלילה – אלא רק בחניון הלילה הסמוך לעין עקב המכונה גם "משטחים לבנים".

עמדות טעינה DC מהירה בירוחם. צילוםף רוני נאק

עמדות טעינה סמוכות? ליד מלון מדברא עמדות DC וכן בירוחם.

בריכת אורחה (ג'וחאדר). אחת הפינות היפות בגולן. צילום: רוני נאק

בריכת אורחה

זו אולי נקודת הטבילה המזרחית ביותר בישראל – ממש בבליטה של הגולן לסוריה ומתחת לגבעת אורחה והחאן המפואר שלידה. הבריכה גדולה ועם סולם, מוצלת כל היום מתחת לאקליפטוסים גדולים ויש שולחן לצידה ואף משטח סמוך ונוח להקמת אוהלים.

כדי להגיע אליה צריך לנסוע לעבר רמת מגשימים, להמשיך על כביש 98, לא לוותר על העליה לתל סקי ולספר את סיפור לוחמי כיפור במקום ומשם להמשיך כמה דקות לגבעת אורחה. ממש רגע לפני ה"ג'יפ על העמוד" פונים מזרחה לדרך עפר ונוסעים בזהירות כ-150 מטרים עד למקום.

אנא שמרו על הניקיון ואל תשאירו זכר לביקור שלכם במקום.

עמדות טעינה סמוכות? עמדות DC במתנ"ס קצרין או עמדות AC באיזור התעשיה קצרין.

עין כובס. הצילום לא עושה חסד עם מעיין צלול וצונן. צילום: רוני נאק

עין כובס

לכאן אפשר ממש להגיע עם הרכב. כל רכב. מה שאומר שייתכן ותפגשו במקום הזה לא מעט טבלנים כמוכם. בנוסף, המים הצלולים והמאד קרים של המעיין הזה הם מקור משיכה לרבים כתחליף למקווה. המים נובעים מתוך המבנה המעוטר כתובת גרפיטי לתוך תעלת בטון וממנה בזרזיף לבריכת היקוות גדולה וצלולה (אם טובלים אחרים לא הרימו בינתיים את המשקעים שבה). השם למקום ניתן כי ככל הנראה שימש בעבר את כובסות צפת או על שם קבר שיח קוויאס הסמוך.

טעינה מהירה יש לרוב בראש פינה ובסמוך לעריית צפת. צילום: רוני נאק

נוף הרי מירון הירוק מזמין לצאת לחקירה – וניתן לרדת בשביל מסומן לערוץ של נחל עמוד לביקור (וטבילת בונוס) בבריכות שכווי המקסימות. רק מילת אזהרה – זו הליכה מאתגרת למדי של כארבעה ק"מ עד לבריכות בשביל תלול וצר. הצטיידו בהתאם.

עמדות טעינה סמוכות? DC בעריית צפת, ועמדות DC נוספות בראש פינה

Check Also

קיה סורנטו ריקול מחשש לליקוי בחגורות הבטיחות

303 יחידות של קיה סורנטו שנמכרו בישראל עלולות להיות מצוידות בחבק לקוי של חגורות הבטיחות. טלקר היבואנית מזמנת לתיקון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

9 − 6 =