יום חמישי , 13 מאי 2021
ראשי » חדשות » יונדאי סנטה קרוז – הטנדר שחיכתם לו
הנה יונדאי סנטה קרוז. טנדר פנאי-הרפתקאות על בסיס יונדאי טוסון החדש ועם מנוע טורבו חייתי. צילום: יונדאי

יונדאי סנטה קרוז – הטנדר שחיכתם לו


רוני נאק

יונדאי העולמית חשפה היום ממתק אמיתי. טנדר קל בשם "סנטה קרוז" עם תא כפול, ארגז פתוח והנעה כפולה קבועה. המרכב אחוד (לא מרכב-על-שלדה) עם מתלים נפרדים ומראה של יונדאי טוסון החדש. הממדים קומפקטיים והכלי מיועד יותר לפנאי מאשר לעבודה קשה בחוות בקר טקסאנית.

הנה יונדאי סנטה קרוז. חישוקי גלגלים 20 אינץ' וחבילות דקורציה נאות לצד מערך בטיחות אקטיבי מלא. צילום: יונדאי

מעוצב בארה"ב וגם יהיה מיוצר בארה"ב – שם הם קוראים לרכב "ספורט אנדוונצ'ר" עם מסר שמדובר בסגמנט חדש (סובארו באחה הייתה שם ועזבה). עם פניה ברורה להיפסטרים המקושרים של העיר. זה טנדר ולא ג'יפון. מוכן לתקוף את השטח ומיועד לחיים בעיר.

הנה יונדאי סנטה קרוז. טנדר פנאי-הרפתקאות עם הנעה כפולה חכמה ושתי מערכות הנעה חזקות. צילום: יונדאי

הבסיס המכאני הוא של הטוסון החדש, ועם חזית טוסון מאד נוכחת, מפשק גלגלים מורחב, חישוקי 20 אינץ', מרכב מנופח מעט, וארגז עם פנסי רוחביים שמחזקים את מימד הרוחב של הארגז. הארגז עצמו רחב בחלקו התחתון. המידות הן 122 ס"מ למעלה ו-152 ס"מ ברצפה. זה יותר קטן ממה שנמצא בניסן פרונטיר וטויוטה טאקומה.

הנה יונדאי סנטה קרוז. כל מה שיש בקוקפיט של יונדאי טוסון החדש. דיגיטלי מלא וממשקים מתקדמים. צילום: יונדאי

הפנים מודרני לגמרי, קוקפיט דיגיטלי מלא, 10.25 לוח מחוונים, מסף מולטימדיה 8 אינץ', ממשקי קארפליי ואנדרואיד אלחוטיים, פתיחת דלתות והתנעה מהסמארטפון. 

הארגז ננעל על וילון נגלל, רצפה כפולה, אמבטיה לקרח, עם דיפון הגנה קשיח ואזני גרירה.

הנה יונדאי סנטה קרוז. הארגז קטן יותר מזה של הטנדרים הרגילים אבל יש צידנית גדולה ברצפה. צילום: יונדאי

בהיצע שתי יחידות הנעה: 2.5ל' אטמוספרי עם 190 כ"ס ו-25 קג"מ המשודך לתיבת הילוכים אוטומטית עם 8 הילוכים. המנוע השני הוא 2.5ל' טורבו 275 כ"ס, 43 קג"מ שזה מצויד בתיבת הילוכים כפולת מצמדים עם 8 הילוכים. בשני המקרים מדובר במערכת הנעה כפולה HTRAC עליה כתבנו בהרחבה ממש לאחרונה.

• גלו את HTRAC של יונדאי

חבילת הבטיחות האקטיבית, Smart sense, כוללת את כל מה שצריך: בלימת חירום אוטונומית, ניטור ילדים במושב אחורי, בקרת שיוט אדפטיבית ועוד רשימה ארוכה של פריטים סטנדרטיים ואופציונאליים כדי לספק מעטפת בטיחות חכמה לרכב.

הנה יונדאי סנטה קרוז. טנדר פנאי-הרפתקאות על בסיס יונדאי טוסון החדש ועם מנוע טורבו חייתי. צילום: יונדאי

נתוני משקלים או ביצועים טרם נמסרו כמו גם המחירים.

 

 

צפו גם בזה

מבחן דרכים קופרה פורמנטור

לא מוחלש בכלל! גרסת 1.5ל' מציגה ביצועים שפויים ואת כל האופי הייחודי של CUPRA במה שהוא לדעתנו ה-SUV הסקסי ביותר שיש כרגע על כבישי ישראל. עם הצעת מכר נכונה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *